Kartuzy. Rusza „Weekend z wojskiem” – nie zabraknie wojskowej grochówki i punktów rekrutacyjnych

Kartuzy. Rusza „Weekend z wojskiem” – nie zabraknie wojskowej grochówki i punktów rekrutacyjnych

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą się centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Na te dni Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało liczne, atrakcyjne przedsięwzięcia. Zapraszamy na piknik 13 sierpnia w Kartuzach (Park Solidarności) w godzinach od 14 do18. Zobacz plakat wydarzenia i zapowiedź!

Pomorskie pikniki wojskowe, w tym roku, odbędą się w Kartuzach, Tczewie i Kościerzynie. „Weekend z wojskiem”, czyli 13, 14 i 15 sierpnia organizowany  jest w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego i zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.

W całym kraju zorganizowane będzie kilkadziesiąt pikników wojskowych, na których będzie można zobaczyć to co w Wojsku Polskim najlepsze – będzie nowoczesny sprzęt wojskowy, wojskowa muzyka, grochówka oraz oczywiście sami bohaterowie dnia – żołnierze wszystkich rodzajów polskich sił zbrojnych.

Reklamy

Będą atrakcje dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych. Dla każdego znajdzie się miejsce i każdy znajdzie coś ciekawego. Można na własne oczy przekonać się jak dziś wygląda Wojsko Polskie. Może i Wy do nich dołączycie?

Na piknikach i w punktach rekrutacyjnych będzie można rozpocząć karierę jako żołnierz. Dołącz do nowej formuły służby – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Każdy będzie mógł sprawdzić jak wiele Wojsko Polskie może mu dać i kim może zostać w armii.

Możliwości jest mnóstwo – służbę można podjąć w każdym zakątku Polski i w dowolnie przez siebie wybranej specjalności. Zostań więc pancerniakiem, pilotem, marynarzem, żołnierzem cyberwojsk – kim tylko chcesz! Wybór należy do Ciebie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*