Kartuzy. Prace przy wyburzaniu budynku po dawnym komisariacie na ukończeniu

Kartuzy. Prace przy wyburzaniu budynku po dawnym komisariacie na ukończeniu

Lada dzień zakończą się prace przy wyburzaniu budynków po dawnym komisariacie policji przy ul. Kościuszki w Kartuzach. W miejscu tym gmina w przyszłości utworzy parking na 71 miejsc postojowych dla samochodów osobowych i 7 dla autobusów.

Przetarg na wykonanie zadania wygrała firma FB-Jelcz z Chwaszczyna, która podejmie się go za kwotę nieco ponad 497 tys. złotych. Do prac przystąpiono pod koniec grudnia zeszłego roku.

Zadanie podzielono na trzy etapy. Pierwszy obejmował rozbiórkę budynku garażowo-warsztatowego i budynku gospodarczego oraz roboty odkrywkowe w obrębie zbiorników paliw. Drugi – rozbiórkę dobudowanej części głównego budynku biurowego, a trzeci pozostałej części budynku biurowego.

Reklamy

Zakres prac uwzględnia m. in. ogrodzenie placu rozbiórki i oznakowanie go, montaż i demontaż rusztowań w miejscach rozbiórki ręcznej, sprawdzenie i ewentualne odłączenie obiektów od mediów, demontaż przewodów instalacyjnych, orynnowania, obróbek blacharskich, stolarki okiennej i drzwiowej, usunięcie pokryć dachowych z eternitu falistego, a także rozbiórkę dachu, ścian, stropów, schodów, dobudowanego komina i fundamentów.

W ramach zadania zaplanowano także demontaż podziemnych zbiorników na paliwo i wypełnienie wykopów po rozbiórce obiektów warstwami gruntu kruszywa o dobrej zagęszczalności. Nieruchomość została nieodpłatnie udostępniona gminie Kartuzy z zasobu skarbu państwa za zgodą wojewody pomorskiego.

Urząd Miejski w Kartuzach (Oprac. A.B.)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*