Kartuzy. Polsat News o „kartuskiej prostytucji”

Kartuzy. Polsat News o „kartuskiej prostytucji”

W dzisiejszych „Wydarzeniach” na Polsacie News pojawił się materiał, dotyczący prostytutek, stojących przy drodze dojazdowej do Kartuz. Przypomnijmy, że temat pierwotnie poruszyła radna Klaudia Kałużna podczas minionej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach.

O spięciu na linii burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński – radna Klaudia Kałużna pisaliśmy w trakcie zeszłotygodniowej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach. Chodziło o prostytutki, stojące przy trasie Dzierżążno – Kartuzy, które w opinii radnej stały się niechlubną wizytówką „stolicy Kaszub”. K. Kałużna zwróciła włodarzowi uwagę, że powinien zainteresować się problemem.

Ten zaś odparł, że mu przedstawicielki „najstarszego zawodu świata” nie przeszkadzają, tak samo jak inne osoby, sprzedające warzywa lub kwiaty przy drodze. Dodał też, że radna może powołać komitet kobiet, który stanie tam i wystraszy te panie. Wypowiedź ta oburzyła Klaudię Kałużną.

Sprawą zainteresowała się stacja Polsat News. W dzisiejszym materiale „Wydarzeń” zwracano uwagę m. in. na obojętność wobec pochodzenia prostytutek oraz tego, na jakich warunkach wykonują swój zawód. K. Kałużna podkreśla, że leży jej na sercu nie tylko wizerunek miasta, ale również dobro tych kobiet, dlatego zwróciła się ze sprawą do burmistrza Kartuz. Cały materiał obejrzeć można tutaj.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*