Kartuzy. Oszustwo na Netflixa? Czytelnik ostrzega

Kartuzy. Oszustwo na Netflixa? Czytelnik ostrzega

Wygląda na to, że oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie danych, dotyczących naszych kart płatniczych bądź kont bankowych. Chodzi o podszywanie się pod serwis streamingowy Netflix, sugerując problem z przetworzeniem płatności czy potrzebę aktualizacji danych na koncie. O sprawie poinformował nas jeden z czytelników, którzy otrzymał niedawno takiego podejrzanego maila.

Do redakcji portalu zKaszub.info odezwał się jeden z czytelników, zaniepokojony wiadomością e-mail, którą otrzymał. Czyżby oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy?

Czytelnik, jak wyjaśnia, po kilkumiesięcznej przerwie odnowił swoją subskrypcję serwisu streamingowego Netfilix, znanego m. in. z szerokiego wachlarzu filmów i seriali. Na oficjalnej stronie platformy zalogował się na swoje konto i dokonał płatności.

Reklamy

Wszystko odbyło się zgodnie z założeniem – po uiszczeniu opłaty za miesiąc z góry nasz informator miał już pełen dostęp do biblioteki Netflixa. Nieoczekiwanie jednak następnego dnia otrzymał podejrzaną wiadomość na swoją skrzynkę e-mail.

W jej treści znalazła się informacja o rzekomej potrzebie „aktualizacji informacji o koncie” oraz „problemach z przetworzeniem płatności”. Nie zabrakło też linku, który miałby podobno przekierować użytkownika na stronę logowania do konta Netflix.

Nasz czytelnik twierdzi, że może być to kolejna metoda działania oszustów. Przestrzega też innych użytkowników platformy przed tego rodzaju mailami i apeluje, aby nie klikać w zamieszczone w nich linki.

Zobacz również: Oszustwo z cyklu „na pracownika banku”. 33-latek stracił okrągłą sumę

Tego samego zdania jest Aldona Domaszk, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Jak podkreśla, do tej pory na policję nie wpłynęły zgłoszenia, aby ktoś został oszukany w ten sposób, jednak może być to zupełnie nowa metoda, w związku z tym prosi o czujność.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*