Kartuzy. Nowi funkcjonariusze zachęcają do wstąpienia w szeregi policji

Kartuzy. Nowi funkcjonariusze zachęcają do wstąpienia w szeregi policji

Wczoraj do grona policjantów w pow. kartuskim dołączyło dwóch nowych funkcjonariuszy. W najbliższym czasie złożą rotę ślubowania, po czym rozpoczną szkolenie podstawowe, a po jego zakończeniu będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Filip i Dominik zachęcają wszystkich do wstąpienia do służby.

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.

Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” – te słowa niedługo wypowiedzą nowo przyjęci do służby policjanci.

Reklamy

Dominik i Filip wczoraj dołączyli do grona funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Przypomnijmy, że kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w Policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską.

Młodzi adepci w szkole policji zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.

Po odbyciu przeszkolenia, rozpoczną służbę w wyznaczonych jednostkach terenowych woj. pomorskiego. Dokumenty od kandydatów do służby w Policji są przyjmowane w:

Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach przy ul. Sambora 41, 83-300 Kartuzy w dni powszednie w godzinach 8 -15, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerem telefonu: 47 742 21 09

Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ul. Harfowa 60, 80-298 Gdańsk, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerami telefonów: 723-695-574, 607-235-276, 516-819-371.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*