Kartuzy. Czytelnik o przywiązanym przy dyskoncie psie… i jego odchodach

Kartuzy. Czytelnik o przywiązanym przy dyskoncie psie… i jego odchodach

„Czy zostawianie psa akurat w tym miejscu, nawet na bardzo krótki czas, jest właściwie?” – pyta jeden z naszych czytelników, który zainteresował się czworonogiem, przywiązanym przy wózkach zakupowych jednego z kartuskich dyskontów, który w oczekiwaniu na właściciela najpewniej… zdążył się wypróżnić. O odpowiedź na pytanie czytelnika poprosiliśmy Straż Miejską.

Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę na psa, przywiązanego tuż obok wózków zakupowych, znajdujących się przy jednym z kartuskich dyskontów. Nie byłoby pewnie w tym nic niepokojącego, gdyby nie fakt, że czworonóg, w oczekiwaniu na swojego właściciela, najpewniej zdążył się wypróżnić, a jego odchody nieszczególnie zachęcały nowych klientów sklepu do skorzystania z wózka.

-Zastanawia mnie to, czy właściciel sprzątnął po swoim piesku oraz czy zostawianie psa akurat w tym miejscu, nawet na bardzo krótki czas, jest właściwie? – pyta nasz informator. – Może warto byłoby go na czas zakupów przywiązać z dala od wózków, aby klienci przypadkiem w coś nie depnęli, idąc po wózek?

Reklamy

Zobacz również: Chwaszczyno. List czytelniczki: „Pracownicy sklepu czują się jak nadludzie…”

Zapytaliśmy komendanta kartuskiej Straży Miejskiej, co sądzi o tej sprawie. Krzysztof Pawłowski podkreśla, że właściciel czworonoga, zgodnie z regulaminem czystości i porządku w gminie, ma obowiązek po nim posprzątać. Jeśli zaś tego nie zrobi, grozi mu mandat w wysokości 500 złotych.

-Trzeba też zaznaczyć, że przywiązywanie psa przy przy wózkach zakupowych tuż obok wejścia do dyskontu, nie jest dobrym miejscem do tego – mówi K. Pawłowski. – Mały pies z pozoru jest niegroźny, jednak nadal istnieje prawdopodobieństwo, że kogoś ugryzie. Warto mieć to na uwadze.

Jeden Komentarz

  1. Czy Pan komendant wie, że na przywiązywanie psa pod sklepem są paragrafy?
    Art. 77. [Niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia]
    § 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*