Już w niedzielę na ulicach pojawią się Orszaki Trzech Króli!

Już w niedzielę na ulicach pojawią się Orszaki Trzech Króli!

Już w najbliższą niedzielę, ulicami trzech miejscowości w naszym powiecie przejdą Orszaki Trzech Królów. W Sierakowicach, Kartuzach oraz Żukowie spotkać będzie można kolorowe pochody. Wezmą w nich udział uczniowie i całe rodziny.

Tegoroczna edycja Orszaku Trzech Króli odbędzie się pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, nawiązując do słów z homilii św. Jana Pawła II, wygłoszonej w Warszawie w 1979 roku. Przejdzie on ulicami 752 miejscowości w całej Polsce, m.in. Sierakowic, Kartuz, Żukowa, Gdańska i Gdyni. Kolorowy korowód spotkać będzie można również w 22 miejscowościach poza granicami naszego kraju.

Orszak Trzech Króli został zainicjowany w 2009 roku. Z roku na rok do projektu przyłączało się coraz więcej miejscowości, w tym również te z naszego powiatu.

Orszak Trzech Króli w Sierakowicach

Korowód przejdzie ulicami Sierakowic już po raz czwarty. Rozpocznie się on o godzinie 14.00 wspólnym koncertem formacji muzycznych zrzeszonych wokół Gminnego Ośrodka Kultury w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach. Następnie, o godzinie 15.00 wyruszy on spod kościoła. Krocząc ulicami Kartuską, Lęborską do ronda, zakończy swój pochód przy Ołtarzu Papieskim.

Kartuski Orszak Trzech Króli

W organizację tegorocznego kartuskiego Orszaku Trzech Króli włączyły się wszystkie parafie miejskie. Każdej z nich towarzyszyć będzie jeden z trzech tradycyjnych tematów i kolorów przewodnich.

Parafia św. Kazimierza wyróżniać będzie się kolorem zielonym, prowadząc Orszak Azjatycki. Kolor niebieski towarzyszyć będzie parafii św. Wojciech, która przewodzić będzie Orszakowi Afrykańskiemu. Natomiast parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny charakteryzować się będzie kolorem czerwonym. Tym samym poprowadzi Orszak Europejski.

Reklamy


Orszak Trzech Król wyruszy z kartuskiego rynku o godzinie 13.30.

Orszak Trzech Króli w Żukowie

Jeden z najciekawszych korowodów z pewnością odbędzie się w Żukowie. Jest to już jego siódma edycja. Wyruszy on o godzinie 13.00 z placu przed halą sportowo-widowiskową na ul. Armii Krajowej. Trasa Orszaku wieść będzie przez siedem stacji, pomiędzy którymi będzie radosne kolędowanie i tańce. Korowód uświetni obecność udział Orkiestry i Kapeli Kaszubskiej na czele ze św. Józefem.

Trasa orszaku:

Stacja 1 – Pierwszy grzech – przy Hali widowiskowo – sportowej: młodzież SP Nr 2 w Żukowie.
Stacja 2 – Walka dobra ze złem – ulica Gdyńska – naprzeciw Krzyża: młodzież OSP Żukowo.
Stacja 3 – Dwór Heroda – przy Cukierni „Markiza”: Harcerze z SP nr w Żukowie pod opieką Mateusza Miotk.
Stacja 4 – Gospoda – przy kiosku P. Delke – Robert Redlicki wraz z młodzieżą. 
Stacja 5 – Pasterze – przy Przedszkolu „Bocianowo”: dzieci, rodzice i pracownicy Przedszkola „Bocianowo”.

Przed „Bramą do Nieba” Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie rozda kaszubskie upominki – jako bilet do nieba. 

Stacja 6 – Brama Anielska – skrzyżowanie ulic: Gdyńska – Siostry Faustyny: Radosław Pleszyniak wraz młodzieżą z ZSZiO Żukowo .
Stacja 7 – Betlejem – w kościele Miłosierdzia Bożego: Parafia Miłosierdzia Bożego.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*