Juniorzy GKS Cartusia na turnieju Akademie Klasy Ekstra w Sopocie

Juniorzy GKS Cartusia na turnieju Akademie Klasy Ekstra w Sopocie

Młodzi piłkarze Cartusii z rocznika 2008/09 wzięli udział w turnieju Akademie Klasy Ekstra zorganizowanym na stadionie rugby Ogniwa Sopot. Akademie Klasy Ekstra to cykl turniejów organizowanych w ramach projektu realizowanego przez Ekstraklasę dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyk

Młodzi piłkarze Cartusii z rocznika 2008/09 wzięli udział w turnieju Akademie Klasy Ekstra zorganizowanym na stadionie rugby Ogniwa Sopot. Akademie Klasy Ekstra to cykl turniejów organizowanych w ramach projektu realizowanego przez Ekstraklasę dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Głównym celem projektu jest przede wszystkim promowanie piłki nożnej oraz aktywności fizycznej wśród dzieci na terenie całego kraju, bazując na infrastrukturze, wiedzy i doświadczeniu, oferowanym przez kluby uczestniczące w rozgrywkach Ekstraklasy.

W  turnieju wzięło udział ponad dziesięć zespołów podzielonych na dwie grupy. Podopieczni trenera Piotra Budziwojskiego oraz jego asystenta Pawła Grzecha zostali włączeni do grupy z takimi drużynami jak Lechia Gdańsk, Pokolenia Lechii Gdańsk, AS Pomorze, oraz kadra powiatu wejherowskiego. Na cztery rozegrane spotkania piłkarze niebiesko-biało-czarnych dwukrotnie wygrali tj. z AS Pomorze 2:1, oraz z ekipą Pokolenia Lechii Gdańsk 3:2, jeden raz zremisowali z reprezentacją powiatu wejherowskiego 1:1 oraz doznali jednej porażki z Lechią Gdańsk 2:6.

W turnieju nie prowadzonoklasyfikacji drużynowej, ani indywidualne. Głównym celem była dobra zabawa w doborowym towarzystwie. Nie mniej jednak osiągnięte przez Cartusię wyniki były bardzo satysfakcjonujące, z których trenerzy byli bardzo zadowoleni. Niektórzy z zawodników Cartusii dzięki swoim dobrym występom wpadli już w oko skautom Lechii Gdańsk. 

Gościnnie w turnieju tym uczestniczył polski bokser, były mistrz świata zawodowców kilku federacji oraz mistrz Europy amatorów Dariusz Michalczewski.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*