Pierwszy dzień Jarmarku Kaszubskiego za nami! Gwiazdą wieczoru był zespół Red Lips [ZDJĘCIA]

Pierwszy dzień Jarmarku Kaszubskiego za nami! Gwiazdą wieczoru był zespół Red Lips [ZDJĘCIA]

Za nami pierwszy dzień Jarmarku Kaszubskiego w Kartuzach. Oprócz licznych stoisk i zabaw dla dzieci na przybyłych czekało wiele innych atrakcji. Gwiazdą wieczoru był zespół Red Lips.

[Not a valid template]Jarmark Kaszubski tradycyjnie odbywa się, jako wydarzenie dwudniowe. Podczas pierwszej odsłony imprezy nie zabrakło wielu stoisk kaszubskich i nie tylko. Natomiast na scenie nie było chwili na nudę. Na scenie rozpoczęliśmy od programu dla dzieci. Następnie zobaczyliśmy m.in. zespół Lewino i Hals. W taneczny nastrój publiczność wprawił swingujący big band Detko Band.

Gwiazdą wieczoru był dobrze znany zespół Red Lips. Nie zabrakło takich hitów, jak „To co nam było”, czy „Czarne i białe” 

Podczas pierwszego dnia Jarmarku odbył się konkurs „na najlepszą potrawę kaszubską”. Pierwsze miejsce trafiło do Koła Gospodyń Wiejskich w Brodnicy Górnej za zapiekaną bulwę. 

Wyniki konkursu:

  1. miejsce – KGW Brodnica Górna – „Bulwa zapiekana”
  2. miejsce – KGW Staniszewo – „Rogaliki z aronią”
  3. miejsce – KGW Kolonia – „Żurek”

Drugi dzień Jarmarku Kaszubskiego i zespół IRA

Drugiego dnia Jarmarku Kaszubskiego ponownie rozpoczynamy od programu dla dzieci. Poprowadzi go dobrze znany Dynamic Event. Następnie na scenie wystąpi polski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów – Damian Holecki znany z telewizji TVS. W 2018 roku po raz drugi w swojej karierze został Wykonawcą Roku Listy Śląskich Szlagierów. Po jego koncercie przyjdzie czas na występy Zespołu Pieśni i Tańca Bandonia z Tuchlina, lokalnej wokalistki Khrystyny Fetisovej oraz program artystyczny „Słowianki”. Na zakończenie XXVIII Jarmarku Kaszubskiego w Kartuzach zagra legendarny zespół IRA. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*