Jak poprawnie malować sufit? Praktyczne porady

Jak poprawnie malować sufit? Praktyczne porady

Remontując mieszkanie czy planując wykończenie najczęściej skupiamy się na wyglądzie ścian, starając się dobrać do nich idealny odcień farby. Rzadko […]

Remontując mieszkanie czy planując wykończenie najczęściej skupiamy się na wyglądzie ścian, starając się dobrać do nich idealny odcień farby. Rzadko kiedy skupiamy się aż tak na suficie, który stanowi przecież wykończenie całego pomieszczenia. Spójrz o czym warto pamiętać malując sufit i jaką farbę najlepiej wybrać.

Malujemy sufit – praktyczne wskazówki

Choć sufit często nie jest traktowany priorytetowo w trakcie remontu, to niedopracowany może zepsuć cały efekt końcowy. Zwłaszcza, że nie można go niczym zasłonić. Poprawki mogą także stanowić trudność, ponieważ remont zaczyna się zwyczajowo od sufitu i ponowne malowanie może spowodować zniszczenia gotowych ścian. Warto zatem dobrze przygotować się do malowania sufitu.
Przede wszystkim pamiętaj, by malowanie sufitu wykonywać w odpowiedniej temperaturze – powinna być ona ani nie za niska, ani za wysoka. Optymalne warunki to od 15 do 20 stopni. Istotne jest także, by w pomieszczeniu nie było zbyt wilgotno lub zbyt sucho – ani mróz ani upał nie są wymarzone do prac remontowych. Istotne jest także, by dobrze zabezpieczyć wszystkie sprzęty oraz meble w malowanym pomieszczeniu – w tym celu przydatna będzie taśma oraz folia malarska. Posłużą one do zabezpieczenia przedmiotów, których nie można wynieść. W przypadku mebli lub sprzętów o mniejszym rozmiarze, lepiej usunąć je z pokoju na czas remontu.

Prace przygotowawcze
Zanim wybierzesz produkty niezbędne do malowania dostępne w sklepie z farbami Dekoratorium: https://www.dekoratorium.pl/pl/Marki/Magnat/c/b2c-magnat,warto zastanowić się jak najlepiej przygotować sufit do malowania. Niezbędne na początek będzie dokładnie umycie i oczyszczenie jego powierzchni. W tym celu wystarczy użyć płynu do mycia naczyń rozcieńczonego wodą. Do większych i głębszych plam przydatne będzie mydło malarskie, które poradzi sobie z kurzem, brudem oraz plamami. Jeśli sufit pokryty jest sadzą lub tłustymi plamami, wówczas płyn do naczyń i mydło mogą nie wystarczyć. Warto wtedy zaopatrzyć się w specjalne preparaty do mycia ścian i sufitów. Alternatywą jest farba podkładowa, dzięki której można zagruntować powierzchnię i pokryć ciężkie do usunięcia plamy.

Czas na malowanie

Po oczyszczeniu powierzchni sufitu i ewentualnym wyrównaniu nierówności, można zabrać się do malowania. Niezbędna w tym celu będzie kuweta malarska, wałek malarski i pędzel oraz przede wszystkim odpowiednia farba. Jaką farbę wybrać do malowania sufitu? Taką, która sprawdzi się na najbardziej wymagających powierzchniach i pozostanie trwała przez długi czas. Takimi cechami charakteryzuje się farba MAGNAT Non-Reflex, dostępna w sklepie z farbami: https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Farby-wewnetrzne/Farby-biale/MAGNAT-Non-Reflex/p/000000000091020036. Produkt pozwoli uzyskać powłoki matowe, antystatyczne oraz odporne na rozwój grzybów i bakterii. Dzięki tej farbie sufit nie będzie miał smug i pozostanie w nienaruszonym stanie przez długi czas.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*