Instytut Kultury Miejskiej: szkolenia dla działaczy organizacji pozarządowych

Instytut Kultury Miejskiej we współpracy z British Council organizuje cykl szkoleń Active Citizens, przeznaczonych dla osób aktywnie działających w pomorskich organizacjach pozarządowych i instytucjach.


fot. CC0 Creative Commons

Warsztaty odbędą się 30.09 i 1.10 (Wizerunek organizacji pozarządowej w mediach, oczach partnerów, sponsorów oraz członków i członkiń) oraz 14.10 i 15.10 (Promocja i komunikacja organizacji w internecie). Szkolenia są bezpłatne, zgłoszenia trwają do 24 września.

– Zachęcam do zgłaszania się na obydwa warsztaty i potraktowania ich, jako całościowe szkolenie. Tematyka poruszana podczas szkoleń uzupełnia się i warto zdecydować się na oba moduły – poleca Anna Urbańczyk z Instytutu Kultury Miejskiej.

Zmieniamy Kaszuby: rośnie jakość życia!

Wizerunek organizacji pozarządowej w mediach, oczach partnerów i sponsorów oraz członków i członkiń. Data: 30.09, godz. 10.00 – 17.00 i 1.10, godz. 10.00 – 15.00 (sobota-niedziela). Formularz zgłoszeniowy znajduje się na: http://ikm.gda.pl/wydarzenie/wizerunek-organizacji-pozarzadowej-mediach-oczach-partnerow/.

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które dopiero rozpoczynają kreowanie wizerunku swojej organizacji, jak i tych, które działają już na tym polu, chcą usystematyzować wiedzę, poznać przydatne narzędzia i na praktycznych przykładach dowiedzieć się, jak można jeszcze lepiej komunikować działalność organizacji. Uczestnicy i uczestniczki wcielą się w rolę zespołu PR organizacji, które przez dwa dni będą pracować na case studies wybranych NGO/instytucji kultury/organizatorów imprez. Podczas szkolenia przejdą przez proces: przygotowywanie informacji o swoich działaniach, prezentacji ich przed publicznością, przygotowania wypowiedzi, przygotowania materiałów do mediów, przygotowywania opisów do materiałów promocyjnych, nawiązywania i utrzymywania relacji z mediami, działań w sytuacji kryzysowej.

Promocja i komunikacja organizacji w internecie. Data: 14.10, godz. 10.00 – 17.00 i 15.10, godz. 10.00 – 15.00 (sobota-niedziela). Formularz zgłoszeniowy znajduje się na: http://ikm.gda.pl/wydarzenie/promocja-komunikacja-organizacji-internecie-warsztat-active-ctizenis/.

Uczestniczki i uczestnicy szkolenia otrzymają praktyczne narzędzia i wiedzę do stworzenia skutecznej komunikacji i promocji swojej organizacji w internecie. Dowiedzą się jak tworzyć strategię komunikacji internetowej organizacji, jak ma wyglądać strona internetowa organizacji, jak promować się w mediach społecznościowych, jak planować działania promocyjne w czasie, jak stworzyć newsletter i listę mailingową. Podczas dwóch dni otrzymają praktyczna wiedzę i informację zwrotną na temat komunikacji internetowej prowadzonej przez reprezentowaną przez siebie organizację (przekazaną indywidualnie).

Organizatorzy proszą o przyniesienie ze sobą komputera przenośnego (preferowany). Jeśli chętni do uczestniczenia w szkoleniu nie posiadają  potrzebnego sprzętu winni taką informację  poda w w formularzu zgłoszeniowym.

 

Zapisy: odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego: Formularz należy odesłać do 24.09.2017r. na adres anna.urbanczyk@ikm.gda.pl lub w formie papierowej dostarczyć pod adres: Anna Urbańczyk, Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk. Numer faxu: 58 760 72 15. Ilość miejsc jest ograniczona do 18 osób (warsztat Wizerunek organizacji) i 20 osób (warsztat Promocja w internecie). Potwierdzenie udziału w warsztatach oraz ostateczną ich datę osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 26.09.2017. W czasie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i wegański obiad – w sobotę.

Skomentuj: Instytut Kultury Miejskie: szkolenia dla działaczy organizacji pozarządowych

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*