Handel anabolikami na Pomorzu: zatrzymany mieszkaniec powiatu kartuskiego [WIDEO]

Policjanci z Gdańska rozbili 6-osobową grupę, która zajmowała się handlem anabolikami w całym kraju. Jednym z zatrzymanych jest 47-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Policja zatrzymała mężczyznę na lotnisku w Rębiechowie. 

 

mieszkaniec powiatu kartuskiego zatrzymany
fot. KWP Gdańsk/mieszkaniec powiatu kartuskiego

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku powołał grupę śledczą, której zadaniem było wykrycie i zatrzymanie osób, które zamieszane były w handel sterydami oraz środkami na potencję. Sprawą zajmowało się około 100 policjantów z 4 województw: pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego i małopolskiego. 

Zobacz też: Policja na Pomorzu: funkcjonariusze przejęli nielegalne używki [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze przeszukali kilkadziesiąt mieszkań, a w dwóch magazynach natknęli się na kilka tysięcy środków anabolicznych i leków na potencję. Wartość takiej ilości nielegalnych substancji na czarnym rynku opiewa na około milion złotych.

Zatrzymano 3 kobiety i 3 mężczyzn w wieku od 22 do 47 lat. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli materiały o charakterze pedofilskim w mieszkaniu jednego z mężczyzn. Usłyszał za to dodatkowe zarzuty. 

Podejrzani zostali objęci tymczasowym aresztem. Za przestępstwa, których się dopuścili: handel nielegalnymi substancjami, pranie pieniędzy i fałszowanie dokumentacji, grozi im do 8 lat więzienia.

Skomentuj: Handel anabolikami: zatrzymany mieszkaniec powiatu kartuskiego [WIDEO]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*