Ruszył przetarg na budowę hali sportowej wraz z łącznikiem przy ZSP Przodkowo

Ruszył przetarg na budowę hali sportowej wraz z łącznikiem przy ZSP Przodkowo

W ubiegłym tygodniu Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg budowę hali sportowej oraz łącznika przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie. Jest to długo wyczekiwana inwestycja.

W ubiegłym tygodniu Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg budowę hali sportowej oraz łącznika przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie. Jest to długo wyczekiwana inwestycja, która ułatwi życie całej społeczności szkolnej.

– Bardzo cieszy mnie decyzja o budowie nowej hali i łącznika przy naszej szkole. Kompleks sportowy, który powstanie da naszym uczniom możliwość rozwijania umiejętności sportowych – mówi Dyrektor ZSP Przodkowo, Kazimierz Klas.

Projektowany budynek hali sportowej z łącznikiem będzie się składać z dwóch segmentów. Segment z salą sportową zostanie wyposażony w boisko o wymiarach 18m x 30m z zapleczem higieniczno – sanitarnym w parterze i widownią na antresoli na 165 miejsc. Halę zaprojektowano jako budynek jednokondygnacyjny w części sportowej, dwukondygnacyjny z poddaszem w części przylegającej do łącznika, niepodpiwniczony, z dachem dwuspadowym.

Segment drugi, łączyć będzie nową halę z głównym budynkiem szkolnym. Będzie on dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony, z dachem spadowym. Konstrukcja sali sportowej składa się z żelbetonowych słupów i drewnianych dźwigarów z drewna klejonego. Powierzchnia całkowita budynku wynosić będzie 1768,24 m2.

– Budynek wyposażony będzie również w windę dla osób niepełnosprawnych. Pozwoli to zarówno uczniom, jak i innym osobom nie w pełni sprawnym, lepiej włączyć się w życie szkoły oraz wygodniejsze przemieszczanie się po placówce – wyjaśnia dyrektor placówki, Kazimierz Klas.

Reklamy


Oferty nadsyłać można do 20 marca. Budowa hali sportowej wraz z łącznikiem ma zostać zakończono do 31 stycznia 2020 roku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*