Gwałt w Gdańsku, sprawca zatrzymany [WIDEO]

29-latek w czerwcu w Gdańsku zgwałcił i okradł 46-latkę. Zatrzymany został we wtorek, 8 sierpnia. Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Zobacz wideo!

fot. Policja

 

Kobieta została zgwałcona w czerwcu w centrum Gdańska. Kryminalni ze Śródmieścia ustalili tożsamość sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. 29-latek bez stałego miejsca zamieszkania został zatrzymany w miniony wtorek, 8 sierpnia w godzinach wieczornych na terenie Gdańska. Jeszcze tego samego dnia trafił on do policyjnego aresztu. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili też, że mężczyzna ma na swoim koncie także inne przestępstwo. Pod koniec czerwca br. sprawca zaatakował kobietę, a następnie ukradł jej torbę, w której znajdowały się spodnie o wartości ok. 100 zł.

Zobacz też: Uwięzili 18-latkę. Zamierzali przetrzymywać ją miesiącami [WIDEO, ZDJĘCIA]

Prokurator przedstawił 29-latkowi trzy zarzuty dotyczące zgwałcenia, rozboju oraz kradzieży i skierował wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku śledczych. 29-letni recydywista najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Sprawa jest rozwojowa. Sprawca podejrzewany jest także o inne przestępstwa i niewykluczone, że w najbliższym czasie usłyszy kolejne zarzuty.

Za gwałt grozi kara do 12 pozbawienia wolności, a rozbój w warunkach recydywy – nawet 18 lat pozbawienia wolności.

 

Skomentuj: Gwałt w Gdańsku, sprawca zatrzymany [WIDEO]

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*