Gowidlino. Przywłaszczył damską torebkę, wydał znalezioną w niej gotówkę i płacił kartą pokrzywdzonej

Gowidlino. Przywłaszczył damską torebkę, wydał znalezioną w niej gotówkę i płacił kartą pokrzywdzonej

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod koniec minionego miesiąca przywłaszczył znalezioną na myjni samochodowej damską skórzaną torebkę z całą zawartością. Mężczyzna kilkukrotnie płacił kartą pokrzywdzonej oraz kilkukrotnie usiłował jej użyć, ale karta została zablokowana, ponadto mężczyzna wydał gotówkę znajdującą się w torebce w kwocie 600 zł. 29-latek usłyszał wczoraj zarzut przywłaszczenia rzeczy, 2 zarzuty kradzieży z włamaniem oraz 3 zarzuty usiłowania kradzieży. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec marca dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o przywłaszczeniu damskiej torebki z myjni samochodowej w miejscowości Gowidlino (gm. Sierakowice). Kobieta oznajmiła, że podczas korzystania z myjni wypadła jej torebka z zawartością dokumentów, karty bankomatowej oraz gotówką w kwocie 600 złotych.

Na miejsce pojechali policjanci z Sierakowic, który zabezpieczyli monitoring, a następnie go przeanalizowali i ustalili sprawcę przywłaszczenia. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy w minioną środę zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, podejrzanego o przywłaszczenie torebki z całą zawartością.

Reklamy

Jak ustalili policjanci, mężczyzna dwukrotnie dokonał płatności internetowych na stronach z grami hazardowymi, posługując się kartą płatniczą pokrzywdzonej kobiety oraz trzykrotnie w ten sam sposób próbował dokonać płatności, ale nie osiągnął zamierzonego celu ze względu na blokadę karty.

29-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia torebki z zawartością dokumentów, karty płatniczej oraz gotówki w kwocie 600 zł, 2 zarzuty kradzieży z włamaniem oraz 3 zarzuty usiłowania kradzieży. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*