Gowidlino. Kolizja na „krzyżówce” ulic Kartuskiej i Jana Pawła II

Gowidlino. Kolizja na „krzyżówce” ulic Kartuskiej i Jana Pawła II

1100 złotych – to wysokość mandatu, jaki będzie musiała zapłacić 66-letnia sprawczyni dzisiejszej kolizji w Gowidlinie (gm. Sierakowice), do której doszło na skrzyżowaniu ulic. Policja apeluje o ostrożność na drodze.

Dzisiaj po godzinie 13 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Gowidlinie (gm. Sierakowice).

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 66-letnia kobieta, jadąca toyotą ulicą Kartuską, najprawdopodobniej podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w ulicę Jana Pawła II, zderzyła się z prawidłowo jadącym w przeciwnym kierunku renaultem, którym kierował 31-letni mężczyzna.

Reklamy

Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 1100 złotych. Wbrew pozorom piękna pogoda często nie ułatwia podróży, ale powoduje rozkojarzenie uczestników ruchu, a oślepiające kierowców słońce może być przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

AKTUALIZACJA – godz. 16.17

Jak wyjaśnia Aldona Domaszk z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, sprawczyni zdarzenia została przewieziona do szpitala, jednak mimo to ukarano ją mandatem karnym, dlatego zdarzenie w dalszym ciągu kwalifikuje się jako kolizja.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*