Goście z Wendelstein zapoznali się z firmami z gminy Żukowo [ZDJĘCIA]

Od 30 września do 3 października na ziemi żukowskiej przebywali przedsiębiorcy z partnerskiej gminy Wendelstein. Przyjechali na Kaszuby by zapoznać się z ofertą lokalnych firm.

Wendelstein1

Obraz 1 z 4

fot. B.Bujnowska-Kowalska

Goście z Wendelstein odwiedzili cztery przedsiębiorstwa znajdujące się na terenie gminy Żukowo. Ze specyfiką działania polskiej służby zdrowia i możliwościami prywatnych placówek zapoznali się w Nadmorski Centrum Medycznym.

Zobacz też:  SP 1 Żukowo: Dzień Tabliczki Mnożenia [ZDJĘCIA]

Partnerzy z Niemiec zajrzeli do rodzinnego przedsiębiorstwa Elas-Pol, zajmującego się produkcją wyrobów ze stali nierdzewnej, oraz firmy Rockfin, która projektuje, produkuje oraz serwisuje systemy olejowe, w tym układy smarowania, hydraulicznego napędu i sterowania, układy filtracji i pielęgnacji olejów przemysłowych.

Ostatnim punktem programu była wizyta u dewelopera Makurat Invest, który zajmuje się budową nowoczesnych osiedli mieszkaniowych w Żukowie oraz domów jednorodzinnych, hal produkcyjnych, a także prowadzi Autoryzowany Serwis Samochodowy Auto Miras z szeroką gamą usług.

Przedsiębiorców z Wendelstein zadziwiła różnorodność ofert oraz sposób i wielkość prowadzonych biznesów. Wizyta w gminie Żukowo przekonała ich, że polskie firmy mają sporo do zaoferowania kontrahentom nie tylko z Europy, a możliwości i potencjał przedsiębiorstw jest już dawno na światowym poziomie.

Przy okazji pobytu, goście zwiedzili Kaszuby oraz Trójmiasto. Spotkali się również z burmistrzem Wojciechem Kankowskim, z którym podzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Skomentuj: Goście z Wendelstein zapoznali się z firmami z gminy Żukowo [ZDJĘCIA] 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*