KS Gokken po feriach zaliczyli udany start w zawodach 44th EKF Junior, Cadet and U21 Championships, które odbywały się w Sofii od 17 do 19 lutego. Zonacz zdjęcia!

W   Mistrzostwach Europy Karate WKF w Sofii  rywalizowało 1200 osób z całej Europy. Polskę reprezentowało aż 32 zawodników z czego 4  na co dzień trenuje Klubie Sportowym Gokken Chwaszczyno.

„- To kolejny dobry start naszych zawodników… niewiele brakuje nam do czołówki Europejskiego karate „

Szymon Kuśpiet wystartował w kategorii – kumite juniorów młodszych (63 kg), i wygrał 3 pierwsze walki z reprezentantami Bośni i Hercegowiny, Łotwy oraz Włoch. Po nieznacznej przegranej z Francuzem, Szymon dostał się do repasaży. Musiał, niestety, uznać wyższość Ukraińca, który ostatecznie zajął 3 miejsce. Nasz zawodnik zajął wysoką 7 lokatę.
Ostatniego dnia zawodów Sara, Dominik oraz Filip (nasi młodzieżowcy) startowali kolejno w kumite U21 -61, U21 – 60 oraz U21 -75. Sara wygrała pierwszą walkę z Ukrainką, ale potem uległa Włoszce. Dominik przegrał pierwszą walkę z wysoko notowanym w rankingach WKF Azerem. Natomiast  Filip wygrał z Hiszpanem oraz Łotyszem, by następnie uznać przewagę Włocha, który dostał się do finału.  Filip dalej walczył w repasażach i nieznacznie przegrał z Austriakiem , ostatecznie kończąc zawody na 9 pozycji.

Brązowe medale w Sofii wywalczyli Dorota Banaszczyk z KS Olimp Łódź oraz Miłosz Sabiecki z SKK Senshi

To kolejny dobry start naszych zawodników, miejsca Szymona oraz Filip pokazują , jak niewiele brakuje nam do czołówki Europejskiego karate – zauważa Agata Uwijała z Gokken Chwaszczyno.

Kolejne zawody z udziałem zawodników Gokken Chwaszczyno już w marcu. Będą to Mistrzostwa Polski Seniorów. Trzymajcie kciuki !

Skomentuj: Gokken Chwaszczyno: udany start na Mistrzostwach Europy Karate WKF w Sofii [ZDJĘCIA]