Gminy mogą otrzymać środki na szkolenia informatyczne!

Gminy mogą otrzymać środki na szkolenia informatyczne!

Do 20 lipca wszystkie gminy z województwa pomorskiego mogą otrzymać środki na przeprowadzenie darmowych szkoleń informatycznych dla mieszkańców. Projekt jest całkowicie finansowany ze środków funduszy europejskich przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) i nie wymaga wkładu własnego ze strony samorządów.

Warunkiem udziału jest przygotowanie projektu szkoleń do 150 tys. złotych i złożenie wniosku przez stronę internetową www.jawinternecie.edu.pl, prowadzoną przez Fundację Legalna Kultura, jednego z operatorów w tym regionie.

Szkolenia przekażą też wiedzę w wielu obszarach tematycznych, np. Rodzic w internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działanie w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową (blog),Rolnik w sieci, Kultura w sieci.

Reklamy

Otrzymanie grantu nie wymaga wkładu własnego i można z niego pokryć wszystkie koszty realizacji szkoleń, w tym zakup brakującego sprzętu komputerowego. 

– Zapraszam samorządowców do kontaktu z nami – mówi Kinga Jakubowska, prezes Fundacji Legalna Kultura. – Pomożemy w złożeniu wniosku i promocji szkoleń. Dla mieszkańców to wielka szansa na rozwój, poprawienie jakości życia i ich bezpieczeństwa w globalnej rzeczywistości.

Samorządy z województwa pomorskiego będą mogły wziąć również udział w naborze organizowanym przez innego operatora w tym regionie – Instytut Działalności Publicznej, który już wkrótce uruchomi możliwość składania aplikacji przez gminy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*