Ratowniczka, dyżurująca przy molo w Gdańsku Brzeźnie, uratowała desperatkę. 32-letnia kobieta skoczyła z molo w ubraniu do wody. Do zdarzenia doszło we wtorek, 10 stycznia około godz. 13.

Fot.: WOPR Gdańsk
Ratowniczkę o skoku kobiety do wody z gdańskiego molo poinformowali spacerowicze. Ta natychmiast ruszyła na pomoc i wskoczyła do wody. Dzięki błyskawicznej interwencji, wyziębioną do 32ºC kobietę udało się natychmiast wyciągnąć z wody i przetransportować do karetki pogotowia. W trakcie akcji ratowniczce pomogli strażacy. Temperatura wody w Bałtyku to około 6° C.
Zobacz też: Zima 2017. Mróz zabija też na Pomorzu
Przypominamy, jeśli zobaczysz wypadek w wodzie, poinformuj natychmiast odpowiednie służby:
112 – Ogólnopolski numer alarmowy
601 100 100 – Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego
601 689 970 – Gdańskie Centrum Ratownictwa Wodnego



![Marzec na obcasach w ZSP w Somoninie [ZDJĘCIA]](https://zkaszub.info/wp-content/uploads/2019/03/IMG_0235-150x150.jpeg)
![Mikołajkowy gest Straży Miejskiej w Kartuzach [ZDJĘCIA]](https://zkaszub.info/wp-content/uploads/2018/12/Straz-Miejska-Mikolajki-2018-1-150x150.jpg)
![Lokalnie i globalnie, 10-letnia współpraca szkoły „na Wzgórzu” [ZDJĘCIA]](https://zkaszub.info/wp-content/uploads/2019/03/DSC09629-150x150.jpeg)
![Bieg Morsa w Garczynie odbył się już po raz szósty [ZDJĘCIA]](https://zkaszub.info/wp-content/uploads/2017/02/Bieg_morsa_garczyn_-166_800x533-150x150.jpg)
![Kaszuby na weekend: 8-10 lipca 2016 r. [PLAKATY]](https://zkaszub.info/wp-content/uploads/2016/07/Kaszuby-na-weekend-8-10-lipca-2016-r.-PLAKATY-150x150.jpg)


Najnowsze komentarze