Fot.: .facebook.com/gdanskforum/

Forum Gdańsk kolejną atrakcją stolicy Pomorza [WIDEO]

Forum Gdańsk to wielka inwestycja realizowana w centrum miasta – nowa, atrakcyjna przestrzeń publiczna z kompleksem handlowym. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego.

Forum Gdańsk
Fot.: .facebook.com/gdanskforum/

Forum Gdańsk: centrum turystyczno-kulturalne i węzeł przesiadkowy

Forum Gdańsk tworzyć będzie centrum turystyczno-kulturalne „Kunszt Wodny” oraz węzeł przesiadkowy i infrastruktura drogowa. Otwarcie kompleksu zaplanowane zostało na 2018 rok.

Kompleks zaoferuje 62 000 m2 powierzchni komercyjnej. Znajdzie się na niej około 220 lokali handlowych i usługowych, największe w Trójmieście wieloekranowe kino, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na około 1 100 miejsc. W nowej przestrzeni publicznej znajdzie się plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar, biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni. W drugim etapie projektu powstaną również nowoczesne powierzchnie biurowe.

Reklamy

Forum Gdańsk: łatwy dojazd

Miasto zyska nowe rozwiązania infrastrukturalne. Na przebudowanym wiadukcie w ciągu al. Armii Krajowej powstanie węzeł przesiadkowy, który zintegruje komunikację autobusową, tramwajową i kolejową, dzięki czemu Forum Gdańsk będzie doskonale skomunikowane ze wszystkimi częściami Trójmiasta i regionu.

Targ Rakowy stanie się ciągiem pieszym przechodzącym w plac miejski. W ramach inwestycji powstanie też ogólnodostępna ulica Nowe Podwale Grodzkie biegnąca pod budynkami wzdłuż torów kolejowych. Usprawni ona przejazd przez teren Forum Gdańsk. W rejonie inwestycji zmodernizowanych zostanie sześć skrzyżowań. Zrewitalizowane zostanie również przejście podziemne pod ul. Wały Jagiellońskie.

Świetnie zlokalizowane i pełne markowych sklepów, kawiarni i restauracji Forum Gdańsk będzie zapewne  atrakcyjnym miejscem spotkań, zakupów i rozrywki dla mieszkańców Trójmiasta oraz turystów.

Skomentuj: Forum Gdańsk kolejną atrakcją stolicy Pomorza [WIDEO]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*