Festyn Świąteczny w ZSO nr 2 w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Festyn Świąteczny w ZSO nr 2 w Kartuzach [ZDJĘCIA]

7 grudnia odbył się Festyn Świąteczny w ZSO2 na osiedlu Wybickiego. 
W kawiarence królowały przepyszne domowe wypieki, a na stoiskach – przepiękne ozdoby świąteczne wykonane przez rodziców i ich pociechy.

48365570_581675972270225_1327033719235543040_n

Zdjęcie 18 z 18

Na scenie cały czas coś się działo – najpierw pojawili się milusińscy z zerówki w czerwono-białych strojach, a po nich swoje umiejętności zaprezentował szkolny chór Vox Cordis przygotowany przez Lilianę Malinowską. Po nich odbyło się przedstawienie kukiełkowe „Opowieść Wigilijna” w wykonaniu Teatru Frajda – okazało się, że wśród aktorów jest absolwent ZSO nr 2 w Kartuzach. Pod koniec festynu na deskach scenicznych pojawili się uczniowie klas Ia i Ib LO, którzy wraz z Dorotą Ziółkowską przygotowali jasełka. W międzyczasie odbyła się symboliczna aukcja – znany Strongman Maciej Hirsz przekazał koszulkę, w której brał udział w zawodach na Ukrainie, swój medal i plakat z autografami, za co serdecznie dziękujemy.

Poza sceną również dużo się działo. Wśród licznych atrakcji znalazły się m. in.: okulary Samsung Gear VR, konsola Xbox 360 Kinect, strzelnica, unihokej i piłkarzyki. Można było też sprawdzić swoje „umiejętności ratownicze” pod czujnym okiem specjalistów ze straży pożarnej i wojska, a policjanci udostępnili alkogogle (umożliwiają trzeźwej osobie widzenie świata oczami kogoś z 1 promilem alkoholu we krwi). Tradycyjnie nie zabrakło też stoisk z malowaniem buziek, figurkami z balonów czy zdjęciami. A to wszytko pod czujnym okiem członków Prezydium Rady Rodziców (Joanna Kobiela, Piotr Koniarski, Grzegorz Markowski, Anna Pryczkowska, Beata Sprenga, Grzegorz Stefaniak), harcerek z 1 Kartuskiej Drużyny Harcerek Ostoja oraz innych rodziców i uczniów, którzy pomagali przy poszczególnych stoiskach.

Reklamy

Dochód z festynu zostanie przekazany na zakup gier planszowych i nalepek edukacyjnych, które wzbogacą wyposażenie szkolnych korytarzy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*