Dzierżążno. Linia 801 „zahaczy” o przystanek przy szpitalu

Dzierżążno. Linia 801 „zahaczy” o przystanek przy szpitalu

Od nowego roku w ramach uaktualnionego rozkładu jazdy autobusów linia nr 801 „zahaczać” będzie również o przystanek przy szpitalu w Dzierżążnie. Co istotne, nie będzie to się wiązać z kosztami dla kartuskiego urzędu w ramach dobrej współpracy z firmą „Gryf”. O sprawie dyskutowano na jednej z ostatnich sesji w Kartuzach.

Dyskusja o liniach autobusowych na terenie gminy wywiązała się na jednej z ostatnich sesji RM w Kartuzach. Wówczas radna Klaudia Kałużna apelowała, aby na przykład linia nr 9 przebiegała przez przystanek przy szpitalu w Dzierżążnie ze względu na potrzeby mieszkańców. Sugerowała, aby zainteresowani radni spotkali się z samorządem po sesji, aby przedyskutować tę sprawę.

Okazuje się, że porozumienie na linii radni – samorząd może przynosić wymierne korzyści dla mieszkańców. Przy szpitalu w Dzierżążnie bowiem od nowego roku będą przebiegać kursy nie linii nr 9, a linii nr 801. Tak wynika z informacji, przekazanej do kartuskiego urzędu przez Bartosza Milczarczyka, dyrektora ds organizacji przewozów w firmie „Gryf”.

Reklamy

Radna Klaudia Kałużna przeanalizowała rozkład linii nr 801 i zasugerowała na spotkaniu, że również autobusy na tej trasie mogłyby przebiegać przez przystanek przy szpitalu. Propozycja ta została wzięta pod uwagę.

-Kierowanie tam linii 9 (jednego z jej kursów) mija się z celem, co też przedstawiłem na spotkaniu z radnymi – pisze Bartosz Milczarczyk. – Od stycznia zmieni się rozkład jazdy autobusów linii 801. W nowym rozkładzie jazdy autobusów, który miałby wejść w życie wraz z nowym rokiem, uwzględniłem zajazd tego autobusu pod szpital w Dzierżążnie na kursie rozpoczynającym bieg w Gdańsku po godzinie 12, czyli w czasie wskazywanym na spotkaniu. Kurs ten realizowany będzie od poniedziałku do piątku – wyłącznie jednak w okresie nauki szkolnej (w trybie stacjonarnym). 

Firma „Gryf” podkreśla, że „uruchomienie tego kursu nie poniesie za sobą konsekwencji jego finansowania ze strony Urzędu Miejskiego w Kartuzach”, ponieważ linia 801 nie leży kompetencjach kartuskiego magistratu. Koszt uruchomienia tego kursu przewoźnik zrealizuje w ramach dobrej współpracy wyłącznie na własny rachunek. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*