Dożynki w Żukowie

Dożynki w Żukowie: duża frekwencja zaskoczyła organizatorów [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy sołectwa Pępowa w niedzielę, 10 września wzięli udział w dożynkach parafialno-sołeckich w Żukowie. Na początku uczestniczyli w mszy świętej, a następnie bawili się na festynie dożynkowym. Wysoka frekwencja zaskoczyła przedstawicieli sołectwa.

P1110559_1200x800_1200x800

Zdjęcie 1 z 43

WAK,ZAŁ

Dożynki w Żukowie: msza

W niedziele, 11 września odbyły się dożynki parafialno-sołeckie w Żukowie. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego. Do kościoła wniesiono wieniec dożynkowy, który został przygotowany przez sołectwo Pępowo. Parafianie podczas mszy podziękowali za tegoroczne plony, a przynosząc przed ołtarz chleb, serwetę kaszubską, warzywa i owoce, nalewkę ziołową, ryby, kwiaty, miód oraz wędlinę.

Zobacz też: Dożynki w Przodkowie w strugach deszczu [ZDJĘCIA]

Dożynki w Żukowie: festyn

Po mszy świętej na placu przy kościele odbył się festyn dożynkowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Podczas imprezy uczestnicy mogli wziąć udział w licznych konkursach m.in. mogli sprawdzić swoją wiedzę o gminie Żukowo. Dla dzieci również były przygotowane zabawy. Strzelały one z łuku, brały udział w wyścigu w kaloszach oraz rzucały piłeczkami do kółek.

Podczas festynu czas umilał zespół Młodzëzna z Banina oraz kapela kaszubska Drëszë z Kościerzyny. Uczestnicy próbowali swoich sił w zumbie, a z członkami kapeli uczyli się kroków tańca kaszubskiego.

Reklamy

W czasie dożynek wszyscy mieli również okazję skosztować grochówki oraz pieczonego dzika.

Sołectwo Pępowa mogło liczyć na wsparcie mieszkańców przy przygotowaniu dożynek: – Mieszkańcy bardzo chętnie biorą udział w organizacji, nie ma z tym problemów, jest dużo chętnych do pomocy – mówił sołtys Pępowa, Rafał Banit.

Skomentuj: Dożynki w Żukowie: duża frekwencja zaskoczyła organizatorów [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*