Lady Pank i Strachy na Lachy na tegorocznych Dniach Powiatu Kartuskiego!

Lady Pank i Strachy na Lachy na tegorocznych Dniach Powiatu Kartuskiego!

Dni Powiatu Kartuskiego to już stałe wydarzenie w kalendarzu lokalnych imprez lokalnych. Wydarzenie powróci też na swoje dawne miejsce – odbędzie się na kartuskim Rynku. W sobotę, 13 lipca na scenie pojawią się zespół Żuki i Maciej Maleńczuk. W niedzielę natomiast – Lady Pank i Strachy na Lachy!

Tegoroczne Dni Powiatu Kartuskiego odbędą się w weekend, 13-14 lipca. Impreza odbędzie się w centrum Kartuz, na Rynku. Gwiazdami pierwszego dnia będzie zespół Żuki i Maciej Maleńczuk.

Żuki to zespół muzyczny wywodzący się z Bydgoszczy. W trakcie swojej kariery muzycznej zespół skupił się praktycznie wyłącznie na wykonywaniu utworów grupy The Beatles. Gra także przeboje takich wykonawców jak Led Zeppelin, Krzysztof Klenczon, Czerwone Gitary, czy Free. Z racji skoncentrowania się na twórczości The Beatles, zespół przyjął spolszczoną nazwę „Czwórki z Liverpoolu”.

Reklamy

Maciej Maleńczuk to jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów. Jest gitarzystą rockowym, poetą, a także osobowość telewizyjna. Uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych. Jego najbardziej znane hity to „Ostatnia nocka”, „Sługi za szlugi” oraz „Synu”.

Kolejnego dnia na scenie pojawi legendarny polski zespół rockowy – Lady Pank. Został on założony pod koniec 1981 roku przez gitarzystę i kompozytora Jana Borysewicza oraz autora tekstów Andrzeja Mogielnickiego. Zespół znamy między innymi z takich hitów jak: „Tańcz głupia tańcz”, „Kryzysowa narzeczona”, „Zamki na piasku”, „Wciąż bardziej obcy”, „Mniej niż zero”, „Vademecum skauta” czy „Fabryka małp”. Większość z nich znalazła się na pierwszym albumie grupy zatytułowanym „Lady Pank”.

 

Na kartuskiej scenie pojawi się również zespół Strachy na Lachy. To formacja powołana w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno.  Pod koniec 2003 roku ukazała się pierwsza płyta bandu, Strachy na Lachy. Ich największe huty to „Piła tango”, „Czarny chleb i czarna kawa” oraz „Dzień dobry, kocham Cię”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*