fot. domena publiczna/ Czyste powietrze Pomorza

Czyste powietrze Pomorza: Żukowo przyzna dotacje na modernizację źródeł ciepła

Można już składać wnioski o przyznanie dotacji na modernizację źródła ogrzewania domu jednorodzinnego. Gmina Żukowo zachęca mieszkańców do modernizacji w związku z konkursem Czyste powietrze Pomorza 2018. Sprawdź jak otrzymać dofinansowanie!

Czyste powietrze Pomorza
fot. domena publiczna/ Czyste powietrze Pomorza

Gmina Żukowo planuje przystąpić do konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn.: Czyste powietrze Pomorza 2018. W związku z tym mieszkańcy mogą już składać wnioski o dofinansowanie modernizacji źródła ogrzewania domu jednorodzinnego znajdującego się na terenie Gminy Żukowo.

O takie dofinansowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne, które są właścicielami domu jednorodzinnego i w przyszłym roku zamierzają wykonać modernizację źródeł energii cieplnej. Będzie ona musiała polegać na likwidacji kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem,olejem opałowym. Mogą zostać zastąpione również źródłami, które wykorzystują odnawialne źródła energii, np.: pompy ciepła, kotły opalane drewnem, słomą.

Reklamy

Warto zaznaczyć, że dofinansowanie nie obejmie montażu kotłów opalanych biomasą w mieście. Do konkursu nie mogą być zgłaszane również zadania już rozpoczęte, lub zakończone.

Przejdź do: Czysta Rumia: konkurs fotograficzny rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

Zadania mogą dotyczyć źródeł ciepła zasilających domy jednorodzinne, które należą do osób fizycznych, a docelowa moc źródeł po wykonanej modernizacji wyniesie do 30 kW.

Mieszkańcy zainteresowani udziałem w konkursie Czyste powietrze Pomorza muszą złożyć wniosek do Urzędu Gminy przy ul. Gdańskiej 52. 
– wniosek dostępny w Referacie Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Gminy Żukowo, lub na stronie www.bip.zukowo.pl
– Biuro obsługi klienta pokój nr.3
– godziny otwarcia: pon.,wt.,: 7.30-17.00; śr.,czw.,: 7.30-15.30; pt.: 7.30-15.00
– wnioski będą przyjmowane do 29.12.2017 r.

Skomentuj: Czyste powietrze Pomorza – Żukowo przyzna dotacje na modernizację źródeł ciepła

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*