Czapielski Młyn. Tragiczna śmierć starszej kobiety. Prokuratura bada sprawę

Czapielski Młyn. Tragiczna śmierć starszej kobiety. Prokuratura bada sprawę

Kartuska prokuratura będzie prowadzić śledztwo, które wyjaśnić ma szczegółowe okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło wczoraj w Czapielskim Młynie (gm. Stężyca). W pożarze domu letniskowego śmierć poniosła 83-letnia kobieta.

Jak informuje sierżant Aldona Domaszk z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach wczoraj przed godziną 5 rano dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze domku letniskowego w Czapielskim Młynie (gm. Stężyca).

Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji oraz służby ratunkowe, w tym straż pożarną. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że pożar najprawdopodobniej powstał na skutek awarii piecyka elektrycznego, a budynek uległ całkowitemu spaleniu.

Reklamy

W pożarze śmierć poniosła 83-letnia kobieta. Na miejscu zdarzenia wykonano czynności z udziałem prokuratora, lekarza biegłego, biegłego z zakresu pożarnictwa oraz technika kryminalistyki.

Zobacz również: Sprawa śmierci 57-latka pod lupą prokuratury: „Był ojcem podwykonawcy…”

Jak mówi Anna Grzech, zastępca Prokuratora Rejonowego w Kartuzach, wszczęte zostanie w tej sprawie śledztwo, które ma na celu wyjaśnić dokładne okoliczności zdarzenia. Wstępnie jednak wykluczono udział osób trzecich.

Ochotnicza Straż Pożarna w Zgorzałym, której jednostka uczestniczyła w akcji, informuje w mediach społecznościowych, że na miejscu jedna osoba zdążyła opuścić obiekt, a druga (83-latka) została w środku. Druhowie przy pomocy aparatów oddechowych dostali się do pomieszczeń.

Wewnątrz budynku było silne zadymienie i płonące wyposażenie, a także poddasze. Po upływie kilkunastu minut strażacy natrafili na ciało osoby poszukiwanej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*