Córeczka jednego z policjantów potrzebuje pomocy

Córeczka jednego z policjantów potrzebuje pomocy

„Już w ciąży wiedzieliśmy, że coś jest nie tak. Po porodzie i zrobionym rezonansie okazało się, że nasze obawy nie tylko się potwierdziły, ale były wręcz niczym w porównaniu do tego, co wykryto…” – czytamy w opisie zbiórki na rzecz malutkiej Klary, cierpiącej na szereg schorzeń, m. in. mózgu.

Klara ma wady wrodzone mózgu oraz wadę ośrodkowego układu nerwowego. Schorzeń jest jednak więcej – agenezja ciała modzelowatego, brak zakrętów obręczy, zredukowana ilość istoty białej, wada tylnego dołu czaszki, zespół Dandy-Walkera, wodogłowie, małogłowie.

-Dzisiaj, po wielu nieprzespanych nocach, wylanych łzach i nieprzerwanego czytania dokumentacji medycznej, jesteśmy w stanie bez zająknięcia wymienić wszystkie schorzenia naszej córeczki. Jednak to całe nazewnictwo jest niczym w porównaniu do tego, jak wygląda to wszystko na co dzień – czytamy w opisie zbiórki. – Od razu po porodzie Klara musiała walczyć o życie, ponieważ doznała udaru! Najgorsze jest już za nami, jednak skutki tych wszystkich problemów są z nami do dzisiaj.

Reklamy

Klara nadal nie chodzi, nie siada i nie przewraca się sama na boki. Waży zaledwie 6,5 kilograma, a jej rozwój ruchowy jest niestety znacznie opóźniony. Nikt nie jest w stanie zapewnić rodziców, jak dziewczynka będzie się rozwijać. Tym bardziej postanowili oni nie czekać z założonymi rękoma.

-Teraz kiedy Klara jest jeszcze mała, jej mózg jest bardzo plastyczny i podatny na wszelkie formy rehabilitacji. Musimy wykorzystać ten czas! Córeczka powinna zostać objęta bardzo intensywną rehabilitacją, aby jak najczęściej ćwiczyć – informują rodzice. – Dlatego postanowiliśmy założyć tę zbiórkę – aby przy Waszej pomocy pobudzić pracę układu nerwowego Klary. Możecie mieć realny wpływ na prawidłowy rozwój naszej maleńkiej dziewczynki! Prosimy więc o wsparcie i będziemy bardzo wdzięczni za każdy dobry gest!

Zbiórkę wesprzeć można TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*