Dożynki 2018 – gmina Chmielno podziękowała za tegoroczne żniwa [ZDJĘCIA]

Dożynki 2018 – gmina Chmielno podziękowała za tegoroczne żniwa [ZDJĘCIA]

Uroczystą Mszą Świętą rozpoczęły się tegoroczne dożynki w gminie Chmielno. Wzięli w niej udział rolnicy, mieszkańcy oraz władze samorządowe. Społeczność całej gminy dziękowała za dobre plony i dary ziemi.

Gmina Chmielno Dożynki 2018 fot Elżbieta Lejk/zKaszub.info

Tradycyjnie chmieleńskie dożynki rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła. Stamtąd też ruszył kolorowy korowód, którego uczestnicy przemaszerowali ulicami Chmielna aż pod scenę przy Stadionie Gminnym. Była to okazja by po raz pierwszy rzucić okiem na tegoroczne wieńce przygotowane przez poszczególne sołectwa

Sołectwo Kożyczkowo z najpiękniejszym wieńcem dożynkowym!

W czasie dożynek w Chmielnie nie zabrakło konkursów, atrakcji oraz występów muzycznych. Tuż po oficjalnym otwarciu, na scenie wystąpił Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Chmielanie. Tuż po nim nastąpiło wręczenie nagród w konkursie „Piękna Wieś Pomorska 2018” oraz witaczy dożynkowych. Następnie amatorzy kart mieli okazję wziąć udział w Turnieju Gry w Baśkę. W międzyczasie dawkę dobrego humoru zafundował kabaret Afera.

Reklamy

Gmina Chmielno Dożynki 2018 fot Elżbieta Lejk/zKaszub.info

By tradycji stało się zadość, u stóp chmieleńskiej sceny zaprezentowano stworzone przez poszczególne sołectwa, wieńce dożynkowe. W tym roku było ich cztery. Ich autorzy przedstawili własną interpretację korony. Różniły się one wielkością i ozdobieniami. Jury miało trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wygrało sołectwo Kożyczkowo. Zwycięski wieniec będzie można podziwiać już 2 września w Żukowie, w czasie dożynek powiatu kartuskiego.

Odrobinę włoskiego klimatu wprowadził Andrea Lattari swoim koncertem pn. „Ciao Amore”. A tegoroczną zabawę dożynkową zakończył swoim występem zespół Verdis.

26082018_dozynki_gm_chmielno (2)

Zdjęcie 1 z 55

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*