Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń, organizowanych corocznie na Złotej Górze koło Kartuz, a jednocześnie jedna z największych imprez plenerowych na całych Kaszubach – Truskawkobranie. Zobacz pierwszą część fotorelacji z wczorajszego niezwykłego „święta truskawki”. Więcej zdjęć wkrótce!
Kartuzy
Brodnica Górna. Koncert „Mazowsza” odwołany
Z uwagi na warunki pogodowe, na Złotej Górze w Brodnicy Górnej nie odbył się dziś koncert zespołu „Mazowsze”. Decyzję podjęto w ostatniej chwili.
Żukowo, Kartuzy. Burmistrzowie pow. kartuskiego z absolutorium. M.G. Gołuński: „Robimy tak wiele, że możemy popełniać błędy…”
Zarówno Wojciech Kankowski, jak też Mieczysław G. Gołuński otrzymali w tym tygodniu absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu. W oby przypadkach jednak głosowanie radnych nie było jednomyślne. W Żukowie swoje uwagi do pracy włodarza przedstawili radni z klubu Nasza Gmina Żukowo, w Kartuzach zaś głosowanie poprzedziło wystąpienie Mirosławy Bobkowskiej, dotyczące kontroli prawidłowości wykorzystania i rozliczenia dotacji, otrzymanej z budżetu państwa w urzędzie.
Kartuzy. List czytelniczki: „Piją, rzygają, a potem myją się przy fontannie…”
Do redakcji zKaszub.info odezwała się jedna z czytelniczek, zniesmaczona tym, co zobaczyła na kartuskim Rynku, siedząc w jednym z ogródków restauracyjnych. Chodzi o tzw. żuli, którzy zaśmiecają centrum miasta, m. in. wymiotując. Potem zaś… Panowie wątpliwej reputacji idą „wykąpać się” DO tamtejszej fontanny. „I to ma być wizytówka miasta?” – pyta czytelniczka. Sprawa nie jest nowa, bowiem bardzo podobnego maila otrzymaliśmy już w zeszłym roku. Jak Waszym zdaniem należy zareagować?
Kartuzy. Czytelnik: „Nie tędy droga Panie Burmistrzu!”
Czy burmistrz Kartuz nałożył karę na wszystkich mieszkańców zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej „Kaszuby”? Zasugerował to jeden z naszych czytelników, pokazując pismo, jakie otrzymał, dotyczące opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Do sprawy odniosła się wiceburmistrz Kartuz Sylwia Biankowska. „Posługując się nomenklaturą spółdzielni, jakoby burmistrz, a nie urząd nałożył karę finansową, to nałożył ją na spółdzielnię, a nie na mieszkańców” – mówi.
Kartuzy. Trwa stacjonarna sesja Rady Miejskiej. Czy będzie gorąco?
Radni z Kartuz po dłuższym czasie spotkali się dziś na stacjonarnej sesji Rady Miejskiej. Podejmą dziś decyzję, dotyczącą absolutorium dla burmistrza Kartuz za wykonanie zeszłorocznego budżetu. Czy tym razem będzie ona korzystna dla samorządu?
Kartuzy. 62-latka chciała zarobić na akcjach. Padła ofiarą oszustwa
Kartuscy policjanci systematycznie przypominają o tym, jak nie paść ofiarą oszustów, którzy wyłudzają pieniądze na różne sposoby. Niestety, ludzie widząc reklamę szybkiego i prostego zysku, nie myślą o konsekwencjach. Wczoraj do kartuskiej komendy zgłosiła się 62-latka, która zaufała stronie internetowej, oferującej obrót akcjami. Niestety, zamiast szybkiego zysku kobieta straciła około 40 tysięcy złotych.
Kartuzy. 3:0 dla „Pretekstu”. Kolejna kara sanepidu uchylona
„Działania służb, takich jak sanepid, były nielegalne. A za wszystko po raz kolejny zapłacimy my, podatnicy” – mówią właściciele kartuskiego pubu „Pretekst” w związku z najnowszym wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, dotyczącym kary, nałożonej na lokal przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kartuzach.







