Gwałtowne burze! Wydano ostrzeżenie drugiego stopnia, a także alert sms!

Gwałtowne burze! Wydano ostrzeżenie drugiego stopnia, a także alert sms!

Ostrzeżenie drugiego stopnia! Gwałtowne burze, grad, deszcz… Dzisiejszy wieczór i noc to pora, kiedy nie powinniśmy wychodzić z domów. Natomiast jutro spodziewajmy się sporych upałów.

 

Dzisiejszego wieczoru i nocy będzie niebezpiecznie. Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie II stopnia. Prognozuje się wystąpienie lokalnych burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami grad.

Mieszkańcy otrzymali również alerty drogą sms od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Ustrzegają tam przed silnym wiatrem, burzami i gradem. Możliwe są przerwy w dostawie prądu.

Jak podaje expresskaszubski.pl, występują pierwsze podtopienia i interwencje strażaków. 

– Obecnie na obszarze całego województwa pomorskiego występują gwałtowne burze układające się w wielokomórkowe układy z wbudowanymi superkomórkami. Największe zagrożenie występuje w powiatach zachodnich i centralnych, gdzie obowiązuje 2 stopień ostrzeżenia, ale cały układ wolno przemieszcza się na wschód i północny-wschód. Burzom mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu o natężeniu około 30-40 mm/h, istnieje znaczne ryzyko wystąpienia dużego gradu a także silnych porywów wiatru do 90 km/h, lokalnie 115 km/h. Lokalnie możliwe są również zjawiska nawałnicowe, niewykluczona trąba powietrzna. W najbliższych godzinach wraz z rozwojem sytuacji możliwe jest podniesienie stopnia ostrzeżenia – podaje Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Stan meteorologiczny na 22:31 źródło: pogodynka.pl

Jutro spore upały

Natomiast jutro zapowiedziane są bardzo duże temperatury. Według ostrzeżenia Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni, jutro prognozuje się upały II stopnia. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.

Reklamy


źródło: Gmina Żukowo

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*