fot. Alicja Hinc/ Budowa dworca Kartuzy

Budowa dworca w Kartuzach przebiega zgodnie z planem! [ZDJĘCIA]

Budowa dworca w Kartuzach według pracowników firmy Budimex przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Wszystko wskazuje na to, że nowym dworcem mieszkańcy Kartuz będą mogli szczycić się od listopada tego roku. Odwiedziliśmy dziś plac budowy nowego dworca. Zobacz zdjęcia!

Budowa dworca Kartuzy012

Zdjęcie 1 z 42

fot. Alicja Hinc

Budowa dworca była długo oczekiwana przez każdego, kto podróżuje przez Kartuzy. Według planów powstać ma nowy budynek z biblioteką, kasą biletową i toaletami. Najprawdopodobniej będzie on czynny całą dobę. W stanie surowym budynek ma być gotowy już w czerwcu, jednak do użytku publicznego powinien zostać w listopadzie. i wszystko na to wskazuje bowiem  pracę przebiegają zgodnie z założeniami.

Pracę idą pełną parą, nie tylko przy budowie dworca. Trwa także budowa parkingu przy PKP. Położono już tam spore połacie kostki brukowej, i z pewnością parking przypadnie mieszkańcom do gustu. Przed renowacją samochody parkowały między kamieniami, a głębokimi dziurami, które mogły uszkodzić podwozie samochodu. 

Reklamy

Zobacz też: Noc Muzeów w Kartuzach cieszyła się dużym zainteresowaniem [ZDJĘCIA]

Pytaliśmy dziś pracowników także o mężczyznę, który pracował przy części ulicy przylegającej do dworca. Parę dni temu uległ wypadkowi i został przetransportowany do szpitala. Kierownik budowy zapewnił, że mężczyźnie nie stało się nic groźnego. Wiemy też, iż poszkodowany spędził w szpitalu jedną noc po czym został wypuszczony do domu. Wrócił już do pracy.

Skomentuj: Budowa dworca w Kartuzach przebiega zgodnie z planem! [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*