Borkowo. Rozbudowana część szkoły otwarta

Borkowo. Rozbudowana część szkoły otwarta

Duże zmiany w Borkowie (gm. Żukowo) – oficjalnie otwarta została rozbudowana część szkoły podstawowej. Uroczystość rozpoczęła się od symbolicznego przecięcia wstęgi i poświęcenia obiektu.

-Cieszę się, że w tym obiekcie będą mogły się rozwijać liczne talenty. Widzimy, jakie sukcesy odnoszą dzieci, nie tylko na arenach gminnych, ale i poza jej granicami – mówił burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski. – Ta rozbudowa pozwoli na to, by szkoła działała w trybie jednozmianowym. O tym, jakie to istotne, wiedzą rodzice, którzy mieli lub mają dzieci w wieku szkolnym. Nowa część szkoły posłuży nie tylko zadaniom edukacyjnym. Będą mogły odbywać się tutaj również m. in. spotkania sołeckie.

Chwilę później zaprezentowano program artystyczny. Głos zabrali również goście. Zebrani mieli też możliwość zwiedzenia szkoły i zapoznania się z zakresem prac inwestycyjnych.

Jak zmieniła się szkoła?

Reklamy

W części przedszkola wykonane zostały 4 sale dla łącznie 82 dzieci wraz z sanitariatami, pomieszczenia dla opiekunów oraz szatnie i zaplecze gastronomiczne. W pozostałej części budynku wykonano salę do świetlicy wiejskiej wraz z zapleczem sanitarnym oraz szatnie z natryskami i innymi pomieszczeniami dostępnymi od strony auli o funkcji sportowej. Powierzchnia użytkowa nowej części to 1164,34 m2 czyli więcej niż dotychczas miała szkoła.

Wartość robót wyniosła 9 412 708,43 zł, w tym 453 521,41zł stanowi dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 „Wsparcie edukacji przedszkolnej w Gminie Żukowo”.

DSC_0613

Zdjęcie 2 z 7

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*