Borkowo – dzieci klas pierwszych uroczyście pasowane na uczniów [ZDJĘCIA]

Borkowo – dzieci klas pierwszych uroczyście pasowane na uczniów [ZDJĘCIA]

Po tygodniach przygotowań pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie złożyli swą pierwszą przysięgę i zostali uroczyście pasowani na uczniów. Przy dźwiękach werbli wprowadzone przez wychowawców dzieci zostały powitane gromkimi brawami przez społeczność szkolną, rodziców i dziadków. Uczniowie klas pierwszych zostali powitani przez przewodniczącą samorządu uczniowskiego, która zapewniła ich o życzliwości i gotowości pomocy ze strony starszych koleżanek i kolegów.

sl8

sl8
Pierwszoklasiści wierszem i śpiewem wyrażali entuzjazm z życia szkolnego. Przyrzekali, „że bez przerwy, będą dbać o pani nerwy; będą uczyć się starannie, zachowywać nienagannie”. Nastał wreszcie uroczysty moment, gdzie borkowscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Przyrzekali „wobec narodu i państwa, pod opieką świętego patrona Jana Pawła II, w obecności rodziców i całej społeczności szkolnej, być dobrym uczniem i Polakiem”. Akt ślubowania pierwszoklasiści przypieczętowali własnoręcznie palcem na specjalnie przygotowanej planszy.

Dyrektor Józef Belgrau w swej mowie życzył swym małym podopiecznym, by słowa przysięgi zapadły im głęboko w sercach. Zwrócił uwagę, że będą uczestnikami wielu ważnych chwil i uroczystości. Poznają interesujących ludzi, w ramach aktywności szkolnych odwiedzą ciekawe miejsca. A przede wszystkim poprzez zajęcia szkolne zdobędą gruntowną wiedzę. Szkoła otworzy im wiele fascynujących kart o świecie, o językach, o czasach minionych, technice, przyrodzie i geografii, o literaturze i sztuce.. Na koniec życzył pierwszoklasistom pięknych i niezapomnianych chwil spędzonych w borkowskiej szkole.

Uroczystość przygotowały panie Jadwiga Kreft i Izabela Romanowska, wychowawczynie klas pierwszych, przy ogromnym wsparciu rodziców. Wśród podarunków, jakie otrzymali pierwszoklasiści były duże pamiątkowe drewniane kredki wykonane przez firmę Complex, sąsiadującą ze szkołą.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*