Biała Sobota dla lekarzy w ZUS

Pomorskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapraszają 19 maja na ogólnopolskie wydarzenie pod hasłem „Biała Sobota”. Jest to inicjatywa związana z wprowadzeniem elektronicznych zwolnień lekarskich i skierowana do lekarzy, dla których specjalnie w sobotę otworzone zostaną Sale Obsługi Klientów w ZUS. To jednak nie wszystko, w Gdańsku czeka nas IX Gdański Bieg Lekarzy.

Podczas spotkania eksperci ZUS będą udzielać indywidualnych konsultacji, szkolić, zakładać profile na PUE ZUS i pomagać w uzyskaniu certyfikatu do podpisywania elektronicznych zwolnień lekarskich. Należy pamiętać, że certyfikat można zapisać jedynie na nośniku danych, w tym celu lekarze powinni mieć przy sobie np. pendriva. Biała Sobota zorganizowana jest z myślą o lekarzach, którzy już w tym roku obligatoryjnie będą wystawiać elektroniczne zwolnienia. Zakład Ubezpieczeń społecznych chce w ten sposób rozwiać wątpliwości związane   z wprowadzenie e-ZLA oraz przekonać  do korzyści, jakie niesie za sobą to rozwiązanie. Dzięki elektronicznym zwolnieniom będzie można bowiem zaoszczędzić czas i zminimalizować biurokrację.

ZUS na Biegu Lekarzy

W ramach Białej Soboty eksperci ZUS odwiedzą lekarzy podczas IX Gdańskiego Biegu Lekarzy. W namiocie ZUS będą czekali na specjaliści, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania związane z e-ZLA oraz pomogą założyć profil na PUE ZUS i uzyskać niezbędny do podpisywania e-zwolnieńcertyfikat. Dla odwiedzających lekarzy przygotowano niespodzianki.

Biała Sobota dla Lekarzy odbędzie się 19 maja we wszystkich placówkach ZUS w godzinach 9:00 – 13:00. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*