Bezdomni potrzebują naszej pomocy. Możemy to zrobić nie wychodząc z domu

Bezdomni potrzebują naszej pomocy. Możemy to zrobić nie wychodząc z domu

Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla wielu osób, zwłaszcza pozostających bez „dachu nad głową”. Bezdomni potrzebują teraz naszej szczególnej uwagi. Jeżeli wiesz, gdzie przebywają osoby wymagające pomocy, poinformuj o tym odpowiednie instytucje. Policjantów możesz powiadomić, nie wychodząc z domu. Poznaj aplikację „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach w sposób szczególny przygotowują się do sezonu jesienno-zimowego. Oprócz codziennych zadań, funkcjonariusze patrolujący ulice miasta i powiatu zwracają swoją uwagę na osoby bezdomne, nietrzeźwe i wymagające pomocy, dla których wraz ze spadkiem temperatur gwałtownie rośnie zagrożenie utraty życia i zdrowia.

Mundurowi sprawdzają pustostany, rejony dworców, przystanków, a także inne miejsca grupowania się bezdomnych. Często współpracują z przedstawicielami lokalnych instytucji, aby zaoferować jak najszerszą pomoc. Jeżeli masz informację dotyczącą osoby wymagającej pomocy, koniecznie podziel się nią z policją. Nie musisz nawet dzwonić pod numer alarmowy 112. Skorzystaj z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Reklamy

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, w skrócie KMZB to aplikacja, dzięki której poinformujesz policjantów o różnego rodzaju zagrożeniach. Umożliwia wybranie jednej spośród 24 sklasyfikowanych kategorii zagrożeń oraz precyzyjne umieszczenie jej na mapie. Jedną z nich jest „osoba bezdomna wymagająca pomocy”.

Policjanci zweryfikują każdą uzyskaną informację, a zgłoszenie w KMZB nie wymaga logowania czy podania danych osobowych. Jedyne czego potrzebujesz, aby realnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w swoim regionie, to dostęp do internetu. Kto wie, być może tak prostym sposobem, uda Ci się uratować czyjeś życie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*