Tomasz Belgrau będzie kandydatem PIS na Burmistrza Kartuz?

Tomasz Belgrau kandydatem na burmistrza z ramienia PIS?

Podczas spotkania mieszkańców Kartuz z posłem Januszem Śniadkiem, najprawdopodobniej poznaliśmy kolejne nazwisko na liście wyborczej PIS-u. Kandydatem na Burmistrza Kartuz ma być Tomasz Belgrau.

Tomasz Belgrau będzie kandydatem PIS na Burmistrza Kartuz?
Tomasz Belgrau będzie kandydatem PIS na Burmistrza Kartuz?

Odkrywane są kolejne karty przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Dzisiaj, podczas spotkania mieszkańców Kartuz z posłem Januszem Śniadkiem, poznaliśmy prawdopodobnego kandydata na włodarza gminy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. 

Jak mówił Janusz Śniadek, kandydatem PIS na burmistrza ma zostać Tomasz Belgrau. Wszystko jest jednak na etapie rozmów. Jak jednak podkreśla zainteresowany, jest osobą bezpartyjną, a mowa jedynie o poparciu PIS.

Przypomnijmy, że już wcześniej, w programie „Na Dywaniku”, Tomasz Belgrau potwierdził, że niemal pewne jest jego kandydowanie na to stanowisko.

 

O poparciu Prawa i Sprawiedliwości dla Tomasza Belgraua poinformował Janusz Śniadek podczas spotkania w Kartuzach fot. P. Chistowski / zKaszub.info
O poparciu Prawa i Sprawiedliwości dla Tomasza Belgraua poinformował Janusz Śniadek podczas spotkania w Kartuzach fot. P. Chistowski / zKaszub.info

Kiedyś w jednym urzędzie, dzisiaj kontrkandydaci…

Tomasz Belgrau startował już w poprzednich wyborach samorządowych. Nie uzyskał jednak wystarczającej ilości głosów, aby dostać się do drugiej tury. Wtedy Mieczysław Gołuński wygrał z Mirosławą Lehman. 

Tuż po wyborach Tomasz Belgrau został zatrudniony w Urzędzie Miejskim, jako wiceburmistrz. We wrześniu 2016 roku jednak został odwołany. Mieczysław Gołuński tuż po tej decyzji, wydał oświadczenie mediom, w którym pisał: „Niewątpliwie ważnym aspektem takich działań jest zaufanie do współpracowników, którzy w pełni oddają się wyłącznie pracy i stawianym celom”. 

Reklamy


Oświadczenie wydał również sam zainteresowany. Pisał w nim: „Drodzy Państwo, Pan Burmistrz powierzył mi nie tylko odpowiedzialność za sprawy, o których wspominam. Kolejny, to obszar oświaty. Jakże trudny i odpowiedzialny, a tym bardziej u progu planowanej reformy systemu edukacji. Szanowni Mieszkańcy, od samego początku byłem zwolennikiem prowadzenia dialogu, podejmowania działań drogą rozmów i kompromisów. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za Dobro Wspólne jakim, jest nasza Gmina (…) Natomiast jeżeli chodzi o moją współpracę z Panem Burmistrzem, to muszę stwierdzić, iż była ciekawym doświadczeniem.”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*