Na dniach podpisana zostanie umowa w sprawie uruchomienia systemu rowerowego Mevo 2.0, który swoim zasięgiem będzie obejmował m. in. takie gminy, jak Żukowo, Sierakowice, Somonino, Stężyca czy Kartuzy. Jednoślady, zarówno tradycyjne, jak też elektryczne, będą dostępne dla użytkowników w ciągu kilkunastu miesięcy. Czekacie?
W najbliższych dniach nastąpi podpisanie umowy na realizację projektu Systemu Roweru Metropolitalnego Mevo 2.0. Umowa zostanie zawarta pomiędzy Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot, a hiszpańską spółką City Bike Global, wybraną w wyniku przeprowadzonego postępowania w trybie dialogu konkurencyjnego.
Umowa będzie podpisana na okres 6. lat. System swoim zasięgiem obejmie 16 gmin: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Żukowo, Reda, Pruszcz Gdański, Tczew, Sierakowice, Rumia, Somonino, Stężyca, Kartuzy, Puck i Władysławowo oraz Kolbudy i Kosakowo, które dołączają do projektu.
Nowe Mevo będzie systemem mieszanym z 4099 rowerami (1000 rowerów tradycyjnych i 3099 z napędem elektrycznym). Infrastruktura oraz rowery, będące w posiadaniu OMGGS, czyli te po „starym” Mevo, zostaną wykorzystane w nowym systemie. System będzie składał się z 717 stacji (wcześniej było ich 660).
Kiedy Mevo pojawi się na ulicach? Zanim z rowerów będą mogli skorzystać zarejestrowani użytkownicy 100 jednośladów trafi na testy wewnętrzne, które będą trwały od 10 do 21 dni. Po tym okresie, odbędzie się trwający minimum 3 tygodnie rozruch systemu, przy minimum połowie floty. W tym czasie użytkownicy będą mogli rejestrować się i korzystać z systemu bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.
Dopiero po pozytywnym zakończeniu wszystkich testów (w terminie maksymalnie do 17 miesięcy od podpisania umowy) zostanie uruchomione 100 procent systemu i możliwość kupowania abonamentów. Do dyspozycji użytkowników będą 2 rodzaje abonamentów: abonament miesięczny za 29,99 zł oraz roczny za 259 zł. W ramach obu abonamentów będzie można każdego dnia skorzystać ze 120 min jazdy na rowerze tradycyjnym lub 60 min na rowerze elektrycznym.
Najnowsze komentarze