Kartuzy. „ukŁADamy w głowach, czyli jak nie dać się depresji” – ciekawa inicjatywa młodzieży

Kartuzy. „ukŁADamy w głowach, czyli jak nie dać się depresji” – ciekawa inicjatywa młodzieży

Wykłady w szkołach, prowadzenie fanpage na Facebooku oraz rozmowy z psychologami na You Tube – to działania, jakie realizowane będą w ramach projektu, dotyczącego walki z depresją w czasie pandemii. Na taki pomysł wpadły dwie uczennice kartuskiego Technikum nr 2.

Zuzanna Breza oraz Aleksandra Lis z Technikum nr 2 w Kartuzach prowadzą ciekawy projekt, podejmujący tematykę walki z depresją, dającą szczególnie o sobie znać w czasie pandemii w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Uczennice kartuskiej placówki chcą dzięki temu pokazać swoim rówieśnikom, czym właściwie jest depresja i jak sobie z nią radzić w tych szczególnie trudnych czasach, związanych z „lockdownem” i nauką zdalną.

-Liczymy na to, że pokażemy innym jak sobie radzić z depresją, a także jak skupić się w tym czasie na rozwijaniu swoich pasji – mówi Zuzanna Breza. – Zależy nam na tym, aby oprócz pomocy innym rozwinąć również siebie jako ludzi. Będąc w szkole widziałam sporo osób przygnębionych, ukrywających swoje emocje lub bojących się o nich mówić. Ta nostalgia, związana z pandemią, dotyczy również mnie samej. Postanowiłam w ten sposób się z tym zmierzyć. Uważam, że pokonując swoje słabości rozwijamy się. Takim przekonaniem chciałabym motywować innych.

Reklamy

W ramach projektu „ukŁADamy w głowach, czyli jak nie dać się depresji” uczennice kartuskiego technikum prowadzą wykłady dla szkół, a ponadto fanpage na Facebooku, który odwiedzić można tutaj. Zamieszczane są na nim różnego rodzaju informacje pomocowe, dotyczące radzenia sobie z depresją. Dziewczyny planują również prowadzenie kanału na You Tube, na którym zamieszczane będą materiały wideo z prowadzonych wykładów oraz wywiady z psychologami.

Zdaniem Zuzanny Brezy niebezpieczeństwo choroby, jaką jest depresja polega na tym, że w czasie pandemii osoby nią dotknięte jeszcze bardziej zamknęły się w sobie. Gdyby zajęcia w szkole odbywały się normalnie, łatwiej byłoby pomóc im w radzeniu sobie z tym stanem, a więc zaoferować im lepsze wsparcie psychiczne. O kolejnych poczynaniach w ramach projektu „ukŁADamy w głowach, czyli jak nie dać się depresji” będziemy informować.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*