Krzysztof Rożnicki, 17-letni zawodnik Gminnego Klubu Sportowego Cartusia Kartuzy, wczoraj we Włocławku zdobył mistrzostwo Polski seniorów w biegu na 800 m, osiągając wynik 1.47.73. Wyprzedził bardziej doświadczonych i o wiele starszych od siebie rywali, m.in. Michała Rozmysa i Mateusza Borkowskiego.
Jak czytamy w lokalnej prasie, na portalu sportnakaszubach.pl, „Krzysztof Różnicki w ciągu kilku miesięcy z nieoszlifowanego diamentu stał się prawdziwym brylantem polskiej lekkiej atletyki. Choć już wcześniej miał na koncie wiele sukcesów, w tym mistrzostwo Polski U18 i srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku na 800 m, bardzo głośno zrobiło się o nim na przełomie czerwca i lipca, gdy pobił rekordy Polski U18 na 1000 i 800 metrów.”Teraz znów mówi o nim cała Polska.


![Przyszli na świat… Dzieci urodzone w kartuskim szpitalu [2018.09.14]](https://zkaszub.info/wp-content/uploads/2018/09/14092018_niemowlaki-2-150x150.jpg)

![Bieg Urodzinowy Gdyni: mróz nie pokonał zawodników [ZDJĘCIA]](https://zkaszub.info/wp-content/uploads/2017/02/Bieg-Urodzinowy-Gdyni-mroz-nie-pokonal-zawodnikow-ZDJECIA-150x150.jpg)
![Marcin Adamkiewicz, GKS Cartusia 1923 – „Na dywaniku” [20.12.2018]](https://zkaszub.info/wp-content/uploads/2018/12/Marcin-Adamkiewicz-GKS-Cartusia-1923-2018-zKaszub.info_-150x150.png)
![Wystawa haftu w żukowskiej strażnicy [ZDJĘCIA]](https://zkaszub.info/wp-content/uploads/2016/07/Wystawa-haftu-w-zukowskiej-straznicy-ZDJECIA-150x150.jpg)


Najnowsze komentarze