Rodnô Mòwa

45.Finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Rodnô Mòwa” [WYNIKI, ZDJĘCIA]

45.Finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Rodnô Mòwa” odbył się w weekend w Chmielnie. Wyniki zostały ogłoszone w niedzielę. Zobacz też zdjęcia!

20160612_45_Konkurs_Rodno_Mowa

Zdjęcie 133 z 133

Michał Konkol

KATEGORIA: DOROŚLI

Wyróżnienie otrzymała Maria Balcerak, reprezentująca Powiat Wejherowski – ZKiW w Rozłazinie, przygotowana przez: panią Marię Mielewczyk.

Reklamy

Zobacz też: Konkurs „Rodnô Mòwa” w Chmielnie: eliminacje zakończone [ZDJĘCIA]

KATEGORIA: SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I miejsce zajęła Marta Lidzbarska reprezentująca powiat wejherowski – I LO w Wejherowie, przygotowana przez Jolantę Piastowską.

II miejsce zajął Maciej Lipiński, reprezentujący powiat kościerski – Powiatowy ZS w Kościerzynie, przygotowana przez Marię Dobija.

III miejsce zajęła Oliwia Bakhause, reprezentująca powiat chojnicki – LO w Chojnicach, przygotowana przez Janinę Kosiedowską.

Wyróżnienie otrzymała Rozalia Głombiowska, reprezentująca Liceum Akademickie w Pucku z powiatu puckiego, przygotowana przez  Marka Czarnowskiego.

Nagroda specjalna: za najlepszą recytację fragmentu „Żece i przigode Remusa” ufundowaną przez Remusowy Krąg z Borzestowa otrzymała, Marta Lidzbarska reprezentująca powiat wejherowski.

KATEGORIA: SZKOŁY GIMNAZJALNE

I miejsce zajął Kamil Depka Prądziński, reprezentujący powiat bytowski – ZS w Borowym Młynie, przygotowany przez Monikę Richter.

II miejsce zajęła Julia Pioch reprezentująca powiat lęborski – Gimnazjum nr 1 w Lęborku, przygotowana przez Teresę Szczypior.

III miejsce zajął Adam Dradrach reprezentujacy Powiat Kartuski – Gimnazjum w Miechucinie, przygotowany przez Elżbietę Kowalczyk.

Wyróżnienie otrzymała  Wiktoria Kozdroń, reprezentująca powiat gdański – Niepubliczne Gimnazjum w Kowalach.

KATEGORIA: KLASY IV-VI SP

nagrodę ex aequo otrzymały Klaudia Wilma – powiat bytowski – SP w Jasieniu, przygotowana przez Agnieszkę Horbacz oraz Agnieszka Laska – powiat kościerski – ZS nr 2 w Wielu, przygotowaną przez Justynę Piekarską.

II miejsce zajęła Kinga Rasch – powiat kartuski – SP nr 2 Kartuski, przygotowaną przez Gabrielę Jankowską.

III miejsce zajęli ex aequo Jakub Klebba – Powiat Pucki – ZS w Strarzynie, przygotowany przez Marię Ritz, oraz Natalia Kiedrowska – powiat chojnicki – SP w Czyczkowach, przygotowana przez Annę Pestkę.

Nagrodę specjalną ufundowaną przez Wójta Gminy Szemud i Oddzial ZKP w Szemudzie dla najlepszego recytatora twórczości Alojzego Nagla otrzymała Izabela Etmańska z ZS w Chmielnie, reprezentująca powiat kartuski, przygotowana przez Magdalenę Macholę.

KATEGORIA: KLASY I-III SP

I miejsce zajął Leon Jabłoński, reprezentujący powiat wejherowski – SP w Niepoczołowicach, przygotowany przez Weronikę Labudę.

II miejsce zajęła Milena Świątek-Brzezińska, reprezentująca powiat bytowski – ZS w Brzeźnie Szlacheckim, przygotowana przez Ewę Świątek- Brzezińską.

III miejsce zajął Hubert Ossowski, reprezentujący powiat chojnicki – SP w Kosobudach, przygotowany przez Mirosławę Wielińską.

Nagrodę specjalną ufundowaną przez Brygidę Michalewicz prezesa ZK-P o/Chmielno otrzymał Leon Jabłoński.

Hubert Ossowski otrzymuje też nagrodę specjalna ufundowaną przez pp. Marię i Andrzeja Kostuchów.

Wyróżnienia otrzymali:

Daria Freda, reprezentująca powiat kościerski – SP w Nowym Klinczu, przygotowana przez  Jolante Sugier.

Fabian Marszałkowski, reprezentująca powiat kartuski – SP w Mirachowie, przygotowany przez Mirosławę Labudę.

KATEGORIA: PRZEDSZKOLA I KLASA „0”

I miejsce zdobyłą Lena Ciechanowska, reprezentująca powiat kartuski – SP nr 2 w Kartuzach, przygotowana przez: Gabrielę Jankowską.

II miejsce wywalczyła Nadia Krauze, reprezentująca powiat bytowski – Przedszkole w Borowym Młynie,przygotowana przez Weronikę Miotkę.

III miejsce zajęła Michalina Breske, reprezentujaca powiat chojnicki – SP w Odrach, przygotowana przez: Ewelinę Styp-Rekowską.

Nagrody za udział:

Maja Lisakowska z powiatu lęborskiego,

Zofia Słowik z powiatu puckiego,

Izabela Okroj z powiatu kartuskiego.

Wyróżnienia otrzymali:

Tymon Susdrof reprezentujący, powiat wejherowski – SP w Luzinie, przygotowany przez Aleksandrę Kurowską-Susdorf.

Aleksander Bednarek reprezentujący powiat kościerski – Przedszkole Niepubliczne ,,Tęczowa Kraina” w Kościerzynie, przygotowany przez Marię Mach.

Nagrody specjalne dla najmłodszych uczestniczek ufundowane przez Pomorskiego Kuratora Oświaty Monikę Kończyk i Wójta Gminy Chmielno Jerzego Grzegorzewskiego otrzymali: Maja Lisakowska z powiatu lęborskiego z Przedszkola nr 6 w Lęborku, przygotowana przez Danutę Rybińską oraz Nadia Krauze z przedszkola w Borowym Młynie (powiat bytowski).

Skomentuj: 45.Finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Rodno Mowa” [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*