20-lecie Ośrodka Geriatrycznego w Sianowie fot. zKaszub.info

20-lecie Ośrodka Geriatrycznego w Sianowie

Już od 20 lat w Sianowie działa Ośrodek Geriatryczny. Przez minione lata opiekował się on dziesiątkami osób. Obecnie na stałe zamieszkuje go 22 podopiecznych. W środowe przedpołudnie mieszkańcy Ośrodka, pracownicy oraz zaproszeni goście uroczyście świętowali dwie dekady jego istnienia.

20-lecie Ośrodka Geriatrycznego w Sianowie fot. zKaszub.info
20-lecie Ośrodka Geriatrycznego w Sianowie fot. zKaszub.info

Ośrodek Geriatryczny w Sianowie to przede wszystkim dom dla jego podopiecznych. W czasie środowej uroczystości wraz z nimi 20-lecie działalności Ośrodka świętowali obecni oraz byli pracownicy, władze samorządowe i inni zaproszeni goście. Był to czas wspomnień i podziękowań.

20-lecie Ośrodka Geriatrycznego w Sianowie

Złotą myśl jak przyświeca życiu mieszkańców oraz pracowników Ośrodka są słowa Jana Christiana Andersena „Gdy człowiek się starzeje, choćby los rzucał nim po całym świecie, musi mieć gdzieś miejsce, które jest dla niego prawdziwym domem, bo na­wet wędrow­ny ptak ma jed­no miej­sce, do które­go zdąża.” Słowa te w swoim przemówieniu przytoczyła również kierownik Ośrodka, Katarzyna Krause.

Reklamy

Budowa Ośrodka rozpoczęła się w roku 1997. Miał on być miejscem rodzinnym, bezpiecznym dla podopiecznych, pozbawionym depersonalizacji człowieka. 

– Początki były bardzo trudne. Chcieliśmy poznać naszych mieszkańców, ich potrzeby i przyzwyczajenia. Pragnęliśmy także stworzyć atmosferę bezpieczeństwa, wzajemnej pomocy, opiekowania i pielęgnowania drugiego człowieka. Staraliśmy się by był to dom naszych mieszkańców, w którym bije serce – mówiła kierownik Ośrodka Katarzyna Krasue.

W Ośrodku zamieszkują obecnie 22 osoby, które na co dzień zajmują się m.in. ogródkiem. W czasie uroczystości związanych z 20-lecie Ośrodka Geriatrycznego w Sianowie nie zabrakło wspomnień z minionych lat. Podopieczni przygotowali również krótki program artystyczny, w którym przedstawili nieco codzienności Ośrodka.

Środowe uroczystości były też okazją do zobaczenia zrewitalizowanego Ośrodka. W tym roku doszło do termomodernizacji budynku, dzięki czemu zmniejszą się koszty utrzymania tego miejsca.

IMG_4688

Zdjęcie 1 z 25

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*