10 000 zł dla Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA od PGE Energia Ciepła

10 000 zł dla Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA od PGE Energia Ciepła

PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże, w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”, udzieliło wsparcia odbiorcom społecznie wrażliwym. Pomoc finansową na pokrycie rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową otrzymał Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA oraz Fundacja „Świat Wrażliwy. Symboliczne przekazanie czeków odbyło się 7 października w siedzibie Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła w Gdańsku.

W ramach Programu „Dzielimy się ciepłem” producent ciepła dla aglomeracji trójmiejskiej przekazał wsparcie finansowe w wysokości 10.000 zł dla Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA,zajmującego się chorymi i rannymi dzikimi zwierzętami. Drugą organizacją, która otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 20.000 zł jest Fundacja „Świat Wrażliwy”z Gdańska, aktywnie działająca na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych i wykluczonych społecznie.

Jako największy producent ciepła dla mieszkańców Trójmiasta dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo energetyczne i pewność dostaw ciepła. Angażujemy się także w życie miasta i jego mieszkańców, szczególnie poprzez wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego, które działają na rzecz najbardziej potrzebujących. To właśnie one z sercem działają dla dobra lokalnej społeczności, są blisko ich potrzeb. Cieszymy się, że w ramach programu PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem”, możemy ich wesprzeć.” – podkreśliła Elżbieta Kowalewska, dyrektor Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła.

Bardzo cieszymy się z otrzymanego wsparcia. Działalność naszego Ośrodka możliwa jest m.in. dzięki finansowemu wsparciu PGE Energia Ciepła. Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA działa już 7 lat. Rocznie pomagamy ok. 2000 zwierząt.” – powiedziała Beata Rydelek, Prezes Fundacji.

Fundacja >Świat Wrażliwy< powstała ponad 6 lat temu – z misją znoszenia barier, działania na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych, wykluczonych społecznie. Już wkrótce uruchomimy społeczną kawiarnię Caffe Aktywni, czyli przestrzeń wspólnej aktywizacji młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i seniorów. Wsparcie finansowe od PGE Energia Ciepła bardzo nam się teraz przyda.” – powiedziała Jolanta Rychlik, Wiceprezes Fundacji.

Wszystkie lokalne programy pomocowe prowadzone są w ramach ogólnopolskiego programu PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem”. Oddział Wybrzeże przez ponad 10 lat prowadzenia lokalnych programów związanych z niesieniem pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują przekazało już blisko pół miliona złotych ponad 40 trójmiejskim organizacjom pozarządowym. W Oddziale Wybrzeże dodatkowe wsparcie otrzymują jeszcze organizacje pozarządowe wybrane przez pracowników w drodze głosowania. W 2019 r. trzy trójmiejskie hospicja: Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku, Fundacja Hospicyjna im. Ks. Dutkiewicza i Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Rzecz Hospicjum Gdańskiego im. Matki Teresy z Kalkuty otrzymały po 10.000 zł.

Reklamy


Program PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem” w Oddziale Wybrzeże wiosną br. miał też swoją gdyńską odsłonę pod nazwą „Podaj dalej ciepło”. We współpracy z Miastem Gdynia i OPEC Sp. z o.o. jubileuszową edycję tej akcji realizowaliśmy pod hasłem „Innowacje społeczne na ludzką miarę”. Trzy gdyńskie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie „Dlaczego NIE”, Adapa – Fundacja na rzecz osób z Autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju oraz Stowarzyszenie Świętego Mikołaja Biskupa otrzymały łącznie 30.000 zł.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*