Konkurs Kaszubskich Zespołów Muzyczno-Wokalnych w Baninie [ZDJĘCIA]

II Powiatowy Konkurs Kaszubskich Zespołów Muzyczno-Wokalnych odbył się w Szkole Podstawowej w Baninie. Do hali przybyło 6 zespołów, a także jury i goście. Zobacz zdjęcia!

konkurs_kaszubskich_zespolow001

Obraz 1 z 88

fot. Alicja Hinc

– Młodzi ludzie dzisiaj mają tyle zajęć że jeżeli są w stanie jeszcze angażować się w takie kultywowanie kultury to bardzo dobrze – zaczął burmistrz gminy Żukowo. – Ta gmina dzisiaj przeżywa taką eksplozję kaszubszczyzny, w pozytywnym znaczeniu. My na tej ziemi, na Kaszubach w naszej gminie honorujemy naszą odrębność z dumą – podkreślał Wojciech Kankowski.

Konkurs Kaszubskich Zespołów Muzyczno-Wokalnych przyciągnął do Banina zespoły z Egiertowa, Kartuz, Kiełpina, Banina i Miszewa. Ubrane w kaszubskie stroje dzieci przedstawiały kolejno przygotowane przedstawienia. Taniec w większości przypadków dopełniała grana na żywo muzyka.

Konkurs Kaszubskich Zespołów Muzyczno-Wokalnych – nie zabrakło inwencji twórczej i humoru.

W trakcie wystąpień pojawiła się między innymi popularna z piosenki, kupiona przez tatę, koza. Zespoły bardzo starały się wyróżnić, dzięki czemu widowisko stało na bardzo wysokim poziomie. Mali artyści wykonywali piramidę, śpiewali piosenki, używali rozmaitych rekwizytów a nawet zagrali na Burczybasie.

Zobacz też: 70-lecie Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Ich zmaganiom przyglądali się m.in.: burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski, przewodniczący rady gminy Witold Szmidtke, dyrektor żukowskiego OKiS-u Aleksandra Rogalewska oraz prezes Związku Kaszubsko-Pomorskiego Eugeniusz Pryczkowski.

Wyniki konkursu niebawem.

Skomentuj: Konkurs Kaszubskich Zespołów Muzyczno-Wokalnych w Baninie [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*