5 lipca rozpocznie się XVI Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja. Z tej okazji organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy Krzysztofa Grebasza, na której zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt prac o tematyce przyrodniczo-łowieckiej wykonanych akwarelami. Tuż po rozpoczęciu Festiwalu odbędzie się koncert akordeonisty Pawła Nowaka z zespołem „Klezmoret”.
Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja 2019 tradycyjnie rozpocznie się otwarciem wystawy w Drewnianym Zabytkowym Kościele w Sierakowicach. 5 lipca zapraszamy na wernisaż Krzysztofa Grebasza, na którym zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt prac o tematyce przyrodniczo-łowieckiej wykonanych akwarelami. Tuż po rozpoczęciu Festiwalu odbędzie się koncert akordeonisty Pawła Nowaka z grupą „Klezmoret”, która w swoich muzycznych poszukiwaniach wykorzystuje nie tylko tematy żydowskie, ale także bałkańskie i słowiańskie dodając do nich elementy jazzu, muzyki klasycznej i współczesnej. Początek o godzinie 18:00. Wstęp wolny!
Z kolei 13 lipca zapraszamy na plenerową część Festiwalu. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 na targowisku przy ul. Piwnej w Sierakowicach, gdzie rozstawi się Ogródek Edukacyjny. Nie zabraknie konkursów dla najmłodszych, pokazów sokolników, rasowych psów myśliwskich i stoisk przyrodniczych. Będzie to też okazja, aby posmakować specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.
Oficjalne otwarcie konkursowej części Festiwalu odbędzie się o godzinie 11:00 przy Drewnianym Zabytkowym Kościele. Tuż po nim odbędzie się XV Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej oraz przegląd o „Fanfarę Żurawia”. W międzyczasie wszystkich, nie tylko myśliwych, zapraszamy na kurs wabienia jeleni oraz V Kaszubski Konkurs Oceny Poroży Jeleni.
O godz. 16.00 odbędzie się Msza Święta Hubertowska pod przewodnictwem Kapelana Myśliwych, Leśników i Rycerzy Diecezji Pelplińskiej- Księdza Andrzeja Kossa ze Śliwic.
Zespół ze wspólną pasją
KLEZMORET to grupa muzyków, których połączyła pasja do muzyki żydowskiej. W swoich muzycznych poszukiwaniach wykorzystują nie tylko tematy żydowskie, ale także bałkańskie i słowiańskie dodając do nich elementy jazzu, muzyki klasycznej i współczesnej. Zamiłowanie muzyków do różnych kultur muzycznych zaowocowało wytworzeniem własnego i niepowtarzalnego stylu co czyni KLEZMORET jednym z najbardziej cenionych tego typu zespołów w Polsce. Grupa powstała w 2006 roku z inicjatywy akordeonisty Pawła A. Nowaka, wielkiego miłośnika żydowskich pieśni, bałkańskiej rytmiki i słowiańskiej melodyjności. W 2008 roku ukazała się pierwsza płyta KLEZMORET. Przez kilka lat działalności zespół zagrał kilkaset koncertów w całej Europie. Po niemal pięcioletniej przerwie grupa z nowym skrzypkiem wraca na polskie sceny. Ich muzyka pełna jest ekspresji, pasji i emocji, to „muzyka środka” w najczystszej postaci!
Paweł A. Nowak – akordeon
Mikołaj Kostka – skrzypce
Maciej Sadowski – kontrabas, elektronika
Patryk Zakrzewski – perkusjonalia
Szczegółowy program oraz regulamin Przeglądu Sygnałów Myśliwskich, zanjduje się na stronie http://www.gok.sierakowice.pl
Najnowsze komentarze