Sukcesy zawodników UKŻ Lamelka Kartuzy na Mistrzostwach Polski SUP

W dniach 10-11 sierpnia w Bydgoszczy odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Polski SUP. W rywalizacji uczestniczyła pięcioosobowa reprezentacja UKŻ Lamelka Kartuzy, zdobywając wysokie lokaty i cztery medale.

Pierwszego dnia zmagań Michalina Arndt wywalczyła brązowy medal w sprincie, a Monika Bronicka zdobyła złoto i tytuł mistrzyni Polski w wyścigu technicznym w kategorii masters kobiet. W niedzielę w długim dystansie Mistrzostw Polski SUP wystartowało aż 5 zawodników i zawodniczek z UKŻ Lamelka Kartuzy.

Na dystansie 5 km w kategoriach desek pompowanych i młodziczek wystartowali: Paweł Pytka, Magdalena Dawidowska, Adam Dawidowski i Michalina Arndt. W pięknym stylu wyścig przepłynął Paweł Pytka, zdobywając srebrny medal w męskiej kategorii. Michalina Arndt uplasowała się na czwartej lokacie w kategorii młodziczek.

Takie samo miejsce wywalczył w kategorii kobiet Magdalena Dawidowska. Z kolei Adam Dawidowski zakończył wyścig na miejscu szóstym. Trenerka zawodników, Monika Brodnicka ścigała się na dystansie 12 kilometrów w kategorii seniorek i zdobyła brązowy medal.

Info i fot.: Hanna Kajeta, Oprac. Andrzej Baranowski