Strażacy na wodzie

Strażacy na wodzie

Już za kilka dni strażacy ze Stężycy rozpoczną testy nowoczesnej łodzi motorowej Gomar 450. Tak nowoczesnego sprzętu wodnego nie ma żadna inna ochotnicza straż pożarna w powiecie kartuskim.

Samochód Ford Ranger oraz łódź motorowa Gomar 450 zostały przekazane OSP w Stężycy kilka dni temu. Ford ma napęd na cztery koła, jest wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękową oraz wyciągarkę. Jest również przystosowany do transportu łodzi Gomar 450,

na której pokładzie znajduje się między innymi sonar i system nawigacyjny. „Dzięki temu strażacy będą mogli precyzyjnie penetrować toń wodną” – mówi Andrzej Trun, prezes OSP Stężyca. „Zanim jednak zaczniemy testy łodzi, strażacy muszą przejść odpowiednie szkolenie, co potrwa kilka dni” – dodaje prezes.

Kwota samochodu wraz z łodzią wyniosła 270 tys. zł. Zestaw został dofinansowany ze środków pochodzących z wpływów uzyskanych ze składek z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia od ognia przekazanych przez komendanta głównego PSP. Środki ubezpieczenia przekazane na samochód wyniosły 40 tys. zł, z kolei środki ubezpieczenia przekazane na łódź z przyczepą wyniosły 30 tys. zł. Pozostałą kwotę pokrył Urząd Gminy w Stężycy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*