fot. Wild Monkey Studio

Gala Rozdania Nagród Literackich Chmielno NON-STOP 2019 [ZDJĘCIA]

Na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie odbyło się rozdanie nagród literackich w konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP”. Tym samym rozstrzygnięty został VI Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok” oraz IV Konkurs „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno”.

fot. Wild Monkey Studio
fot. Wild Monkey Studio
Galę rozpoczął występ sierakowickiego zespołu działającego przy tamtejszym Gminnym Ośrodku Kultury – Pivnic Band pod opieką Adriana Klawikowskiego. Po przywitaniu obecnych i przybliżeniu gościom historii obu konkursów, nastąpił najważniejszy moment dla zebranych, a więc wręczenie nagród. Na początek – IV Konkurs „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno”. Laureaci są autorami utworów poetyckich, które w swojej tematyce nawiązują do Gminy Chmielno. 
 
Nagrody z rąk Wójta Gminy Chmielno Michała Melibrudy, Przewodniczącego Rady Gminy Chmielno Stanisława Klimowicza, Edyty Klasa – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie oraz jednej z członkiń jury oraz Prezesa Chmielno NON-STOP Piotra Chistowskiego otrzymali:
 
  • 1 miejsce za utwór „Rozmowa z Damroką” – Jerzy Stachurski
  • 2 miejsce za utwór „Chmieleński październik” – Helena Bronk (SP w Kiełpinie)
  • 3 miejsce za utwór „Kim jest?” – Marta Toporek (ZSZiO w Kartuzach)
  • Wyróżnienie za utwór „Leśna rozprawa” – Agnieszka Hirsz
  • Wyróżnienie za utwór „Chmielno, co bramy kościoła…” – Karolina Jeżewska (ZSZiO w Kartuzach)
  • Wyróżnienie za utwór „Moje spojrzenie na Chmielno” – Dominika Czaplińska (SP w Przodkowie)
fot. Wild Monkey Studio
fot. Wild Monkey Studio
 
Po wręczeniu nagród głos zabrał włodarz gminy – Michał Melibruda, który podziękował laureatom oraz organizatorom, a także wyraził dumę z tego, jak konkurs się rozrasta i bierze w nim udział coraz więcej uczestników. 
 
Wyrazy wdzięczności wyraził także zwycięzca IV Konkursu „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno”, Jerzy Stachurski. Przyznał, że ta nagroda ma dla niego szczególne znaczenie, gdyż otrzymał on „u swoich” w powiecie kartuskim. Co ciekawe, Jerzy Stachurski świętuje w tym roku 45-lecie swojej działalności artystycznej. Jest uznanym i wielokrotnie nagradzanym poetą i kompozytorem. Obecnie pracuje jako Dyrektor Zespołu Szkół w Czeczewie. 
 
IV Konkurs „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno” odbył się dzięki dotacji Gminy Chmielno oraz przy Patronacie Honorowym Michała Melibrudy – Wójta Gminy Chmielno. 
 
Tuż po wręczeniu tych nagród, kolejny raz na scenie zagościł Pivnic Band, który zabrał wszystkich obecnych w podróż po poezji i przepięknych muzycznych brzmieniach. 
 
W końcu przyszedł jednak czas na VI Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok” i wyłonienie zwycięzców. Laureaci konkursu „Słowotok” są autorami prozy do pięciu stron A4. Mile widziany był wątek kryminalny. 
 
Na początek kategoria „Szkoły Podstawowe”. Tutaj prace oceniało jury w składzie: Joanna Bigus, nauczycielka języka polskiego w I LO w Kartuzach (przewodnicząca jury), Dominika Kostrzewa – nauczycielka języka polskiego w ZSZiO w Kartuzach oraz Teresa Monika Rudzka – pisarka. Nagrody z rąk Aleksandry Kuczkowskiej – Dyrektora Wydziału Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Kartuzach oraz Prezesa Chmielno NON-STOP Piotra Chistowskiego otrzymali:
 
  • 1 miejsce za utwór „Rozwiany Puch” – Lena Jaroszewska (ZKiW w Dzierżążnie)
  • 2 miejsce za utwór „Rodzina po fakcie” – Martyna Felskowska (SP w Miechucinie)
  • 3 miejsce za utwór „Zagadkowy Warszawiak” – Dominika Wiczkowska (ZKiW w Klukowej Hucie)
  • Wyróżnienie za utwór „Szyfr” – Julia Okuniewska (SP w Chmielnie)
  • Wyróżnienie za utwór „Misja” – Jakub Bałenkowski (SP nr 2 w Kartuzach)
  • Wyróżnienie za utwór „Damroka i książę Witold” – Kamil Makurat (SP w Chmielnie)
  • Wyróżnienie za utwór „Morderca z Chmielna” – Karolina Kaminska (SP w Sulęczynie)
fot. Wild Monkey Studio
fot. Wild Monkey Studio
 
Tutaj głos zabrała Aleksandra Kuczkowska, która w imieniu swoim oraz Starosty Bogdana Łapy pogratulowała wszystkim laureatom sukcesu oraz pasji, a także zachęciła do dalszego pisania.
 
Po wręczeniu nagród w tej kategorii, przyszedł czas na kolejny koncert. Tym razem uczennicy Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach – Khrystyny Fetisovej, która zauroczyła swoim śpiewem wszystkich obecnych na gali. 
 
Po jej występie przyszedł czas na ostatnie dwie kategorie konkursowe. Prace w tych kategoriach oceniało jury w składzie: Paweł Pytka – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Staniszewie (Przewodniczący), Iwona Pek – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach oraz Anna Stefanowska – poetka i nauczyciel. Tutaj nagrody wręczali: Aleksandra Kuczkowska jako przedstawiciel Starostwa, a także przewodniczący jury Paweł Pytka oraz organizator Piotr Chistowski. 
 
W kategorii „Szkoły Ponadgimnazjalne” nagrody otrzymali:
 
  • 1 miejsce za utwór „Tajemnica gór” – Wiktoria Głodowska (ZST w Kartuzach)
  • 2 miejsce za utwór „Anioł Stróż” – Martyna Bladowska (ZSP w Somoninie)
  • 3 miejsce za utwór „Nonsens” – Julia Steinka (ZSZiO w Kartuzach)
  • Wyróżnienie za utwór „Rozbity wazon” – Patrycja Kalkowska (ZSZiO w Kartuzach)
fot. Wild Monkey Studio
fot. Wild Monkey Studio
 
Paweł Pytka w imieniu całego jury pogratulował laureatom, a także podkreślił wysoki poziom prac. Życzył wszystkim, aby spotkać się tutaj, na scenie, za rok. 
 
W kategorii „Dorośli” nagrody otrzymali:
 
  • 1 miejsce za utwór „Srebrny guzik” – Krystyna Domańska
  • 2 miejsce za utwór „Rower” – Mariola Okrój-Sitterlee
  • 3 miejsce za utwór „Tajemnica Grodu” – Marta Jelińska
fot. Wild Monkey Studio
fot. Wild Monkey Studio
 
VI Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok” odbył się dzięki dotacji Powiatu Kartuskiego oraz przy Patronacie Honorowym Bogdana Łapy – Starosty Kartuskiego. 
 
W tym momencie, po pierwszy w konkursie „Słowotok” przyznano Nagrodę Specjalną. Otrzymała ją Anna Andriskowska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach. Nie zakwalifikowała się konkursu głównego, bowiem jej praca nie spełniała regulaminu. Nie zmieściła się w 5 stronach A4, ale w 12! Wyróżniona została, za niezwykle dojrzały tekst, mówiący o historycznych dziejach Borzestowa i Chmielna. 
 
fot. Wild Monkey Studio
fot. Wild Monkey Studio
 
Na zakończenie gali głos zabrał Piotr Chistowski, który podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację obu konkursów: całej ekipie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie, członkom jury, członkom Stowarzyszenia Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP”, a także występującym artystom, obsłudze foto i video oraz prowadzącej galę. Na zakończenie obecni udali się na mały poczęstunek. 
 

 
 
Wszyscy laureaci konkursów otrzymali nagrody książkowe, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach dodatkowo statuetki. To jednak nie koniec nagród, bowiem niedługo zorganizowane zostaną warsztaty literackie dla laureatów. Wszyscy laureaci zostaną powiadomieni drogą mailową. 
 
Galę poprowadziła Anna Padée. 
 
Obsługę foto i video zapewniło Wild Monkey Studio. Statuetki powstały dzięki pomocy firmy Xeroland w Kartuzach. Słodki poczęstunek przygotowała Słodka Akademia z Kartuz. 

Gala Chmielno NON-STOP - 3

Zdjęcie 5 z 18

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*