Doskonale znany każdej prawdziwej gospodyni domowej, bo często stosowany w kuchni, chętnie wybierany jako tani środek zastępczy za kosztowne chemiczne detergenty, idealnie sprawdzający się przy robieniu przetworów. Ocet jabłkowy, o którym mowa, to także bardzo wartościowy suplement diety. Co potrafi zdziałać w ludzkim organizmie odpowiednio dawkowany? Sprawdź poniżej.
Dobroczynny wpływ
Wielokrotnie przeprowadzano badania medyczne, które jednoznacznie wskazywały na szereg pozytywów wynikających z racjonalnego, umiarkowanego spożywania octu jabłkowego w różnorodnych postaciach. Charakterystyczny kwaśny w smaku płyn o żółtawym zabarwieniu przede wszystkim zasługuje na wyróżnienie dlatego, że wykazuje działanie antybakteryjne, działa przeciwzapalnie oraz wspomaga odchudzanie. Jest polecany pacjentom walczącym z za wysokim poziomem glukozy we krwi, a także osobom marzącym o nieskazitelnej cerze. Warto włączyć ten składnik do stałego jadłospisu, ale zachowując zdrowy rozsądek i pamiętając, że co za dużo to niezdrowo. Dla wygodnych ciekawą alternatywą wobec standardowej wersji octu jabłkowego w formie płynnej okazuje się ocet w kapsułkach. Przykładem takiego wyrobu są certyfikowane suplementy diety marki Swanson. Włączenie takiego preparatu do zbilansowanego programu żywieniowego zapewnia nie tylko komfort dawkowania, ale również daje gwarancję, że nie przyjmiemy za małej, bądź co gorsze – za dużej dawki octu, co mogłoby negatywnie rzutować na funkcjonowanie naszego organizmu.
Najbardziej chwalony za…
Do podstawowych właściwości octu jabłkowego niewątpliwie należy zaliczyć jego działanie antyseptyczne. Kiedyś nieprzypadkowo to właśnie tego składnika używano jako środka odkażającego nawet bardzo poważne rany. Analizy naukowe potwierdzają, że nic tak skutecznie nie wpływa na tłumienie bakterii i grzybów w samym zarodku, jak właśnie ocet jabłkowy. Jest nieoceniony w zwalczaniu infekcji usznych, wszy i brodawek. Dodawany do licznych potraw, może poprawiać odporność oraz udrażnia drogi oddechowe w stanach przeziębienia. Zwalcza ból, regeneruje, ogranicza wchłanianie węglowodanów, reguluje poziom cukru we krwi. To numer jeden w walce z problemami żołądkowymi, chorobami przełyku, czy jelit.
Najnowsze komentarze