Gminna Biblioteka w Przodkowie oficjalnie otwarta!

Gminna Biblioteka w Przodkowie oficjalnie otwarta!

Po kilkumiesięcznej remoncie i termodernizacji Gminna Biblioteka Publiczna im. Henryka Hewelta w Przodkowie ponownie jest dostępna dla czytelników. Budynek przeszedł całkowitą przemianę.

Gminna Biblioteka w Przodkowie

Biblioteka w Przodkowie już od połowy maja przeżywa długo wyczekiwany remont i termomodernizację. Jak mówiła wtedy Dyrektor Danuta Rzepka, czytelnicy zostali uprzedzeni o planowanym zamknięciu. Dzięki temu mieli okazję zaopatrzyć się w lektury na czas remontu.

Na początku września ponownie ruszyła wypożyczalnia, oferująca kolejne nowe pozycje czytelnicze. Natomiast w poniedziałkowe popołudnie w sposób uroczysty otwarta została ponownie Gminna Biblioteka w Przodkowie.

Reklamy

Nowa-stara Gminna Biblioteka w Przodkowie

Remont i termodernizacja Gminnej Biblioteki to jeden z czterech projektów termomodernizacji, które są realizowane przez gminę Przodkowo. W ramach prowadzonych prac, przodkowskie „centrum kultury” zyskało nowy metraż, dzięki mieszkaniu, które zostało przekazane na rzecz biblioteki. Cały budynek przeszedł gruntowny remont, zmieniono system jego ogrzewania oraz nową elewację. Biblioteka została unowocześniona i wyposażona w nowe książki.

Obecnie biblioteka pełnić ma również rolę miejsca spotkań mieszkańców przy kawie. Planowane są również poranki filmowe dla dzieci, które mogą zostać zrealizowane dzięki sali z rzutnikiem.

IMG_5748

Zdjęcie 7 z 26

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*